ورود به حساب کاربریبازیابی کلمه عبورجهت ثبت نام در رادیو پدیده اینجا کلیک کنید

مهدی امامیMehdi Emami

مهدی امامی - Mehdi Emami

اخبار مرتبط

اجرای امیر اثنی عشری و مهدی امامی در دومین سلسله از برنامه های ˝ساز و آواز˝
اجرای امیر اثنی عشری و مهدی امامی در دومین سلسله از برنامه های ˝ساز و آواز˝

امیر اثنی عشری و مهدی امامی طی تاریخ ۳۰ مردادماه سال جاری در دومین سلسله از برنامه های ˝ساز و آواز˝ در بنیاد آفرینش های هنری نیاوران به روی صحنه می روند،

گروه ˝نقش˝ در تالار رودکی به صحنه می‌رود
گروه ˝نقش˝ در تالار رودکی به صحنه می‌رود

کنسرت گروه موسیقی ˝نقش˝ به سرپرستی و آهنگسازی امیرشریفی و خوانندگی مهدی امامی، در روزهای آخر اردیبهشت ماه سال جاری، در تالار رودکیِ به روی صحنه می‌رود.

کنسرت گروه موسیقی «اورنگ» برگزار می‌شود
کنسرت گروه موسیقی «اورنگ» برگزار می‌شود

کنسرت گروه موسیقی «اورنگ» به خوانندگی مهدی امامی و سرپرستی کسری زندی، هفتهء اول از اسفند ماه سال جاری، در فرهنگسرای نیاوران به روی صحنه می رود.

محسن کرامتی: من بیشتر معلم آواز هستم
محسن کرامتی: من بیشتر معلم آواز هستم

روزگاری که هنوز به کلاس ردیف نرفته بود آوازهای ظلی را به گواه محمدرضا لطفی به خوبی می‏خوانده، آن هم زمانی که هنرجوی رشته نقاشی دانشگاه تهران بود. محسن کرامتی، خواننده و مدرس آواز، به سبب علاقه به یادگیری ردیف سرکلاس زنده‌یاد استاد محمود کریمی می‌رود و سپس به دعوت استاد شجریان هنرجویی را پیش ایشان ادامه می‏دهد و اگر فرصت خواندن در دلشدگان از او سلب نمی‌شد، شاید بیشتر او را به‌عنوان خواننده می‌شناختیم تا مدرس آواز. اما اکنون او به‌عنوان مدرس و معلمی بی‌ادعا در زمینه ردیف موسیقی و شیوه استاد شجریان شناخته می‌شود که شاگردان خوبی را تربیت کرده است و چه افتخاری برای یک معلم دلسوز از این بهتر که شاگردانش در آواز به اسم شناخته شوند و نام استادشان را به نیکی یاد کنند. «مهدی امامی» شاگرد او که این روزها آواز متفاوت و قلندرانه ‏اش نویدبخش حضور خواننده ‏ای با صدایی وارهیده و غیرکپی را می‏دهد، از هنرجویان خوب محسن کرامتی است که در این مصاحبه سعی کرده ‏ایم روی آموزش ردیف و نگرش ویژه به صدای امامی جویای شیوه آموزش این استاد آواز باشیم.

کنسرت «نغمه های مرکب»
کنسرت «نغمه های مرکب»

کنسرت «نغمه های مركب» يكم و دوم آبانماه در فرهنگسرای نياوران به روی صحنه رفت. 

کنسرت «نغمه های مرکب» در حضور شهرام ناظری برگزار شد
کنسرت «نغمه های مرکب» در حضور شهرام ناظری برگزار شد

کنسرت «نغمه های مركب» يكم و دوم آبانماه در فرهنگسرای نياوران به روی صحنه رفت. اين كنسرت با حضور «سعيد نايب‌محمدی» به عنوان آهنگساز و نوازنده ی عود، ‌«مهدی امامی» به عنوان خواننده و «حميد قنبری» به عنوان نوازنده‌ی سازهای ضربی (تنبک و ‌بندير) در دو بخش به اجرا در آمد. بخش نخست گزيده‌ای از آلبوم «قول و غزل» بود كه در سال گذشته توسط موسسه‌ی ماهور منتشر شده بود. در اين بخش كه شامل دو نوازی عود و سازهای ضربی بود، قطعاتی در شور و چهارگاه اجرا شد كه تماماً از ساخته‌های سعيد نايب‌محمدی بودند. تكنيک نوازندگی چشمگير و گذر از فضاهای مدال مختلف در طول قطعات اين مجموعه، از جمله ويژگيهاي اين بخش بودند.

کاراکتر باقی مانده : 500