ورود به حساب کاربریبازیابی کلمه عبورجهت ثبت نام در رادیو پدیده اینجا کلیک کنید
نویسنده : Admin
|
تاریخ : جمعه 30 مرداد 1394 - ساعت 20:41:42
چاپ خبر

شاهو عندلیبی از اجرای کنسرت کردی و لری خبر داد:

گروه تال و آواي عندليب كنسرت مشترك برگزار مي‌كنند

گروه موسيقي «تال» و «آواي عندليب» پنج شنبه‌ هفته‌ آينده، پنجم شهريورماه، دو موسيقي فولك كردي و لري را در يك كنسرت مشترك ارايه خواهند داد.

گروه تال و آواي عندليب كنسرت مشترك برگزار مي‌كنند

«شاهو عندليبي»  خواننده و نوازنده‌ ني درباره اين برنامه توضيح مي‌دهد:‌ « اين كنسرت بر اساس قطعاتي از ساخته‌هاي فرج عليپور، مسلم عليپور، ‌من و پدرم ايرج عندليبي ساخته شده است و تنظيم قطعات را نيز ميلاد عليپور برعهده دارد.»
او همچنين بر اين اعتقاد است كه فرهنگ كردي و لري، از يك خانواده بوده و اشتراكات بسيار زيادي با يكديگر دارند و در اين ميان موسيقي‌شان نيز با يكديگر در هم تنيده شده است و نمي‌توان ميان آنان تفكيكي قايل شد. او تنها تفاوت را در زبان مي‌داند و نه در موسيقي :«تنظيم قطعات كردي با نظر من و تنظيم قطعات لري با نظر آقاي عليپور انجام شده و به همين خاطرهمان ساختار و صدا دهي موسيقي خاص كردي و لري در اين قطعات شنيده مي‌شود.»

كنسرت در دو بخش لُری و کُردی است؛ اما برنامه جدا از هم نیست و گروه نوازندگان هم یکسان است، همچنين برای جلوگیری از یکنواختی برنامه، به صورت پشت سر هم یک آهنگ لُری اجرا می‌شود و یک آهنگ کُردی. ترانه‌های لُری توسط فرج علیپور و ترانه‌های کُردی توسط شاهو عندلیبی خوانده می‌شوند.

ايده‌ اجراي اين كنسرت دو سال پيش مطرح شده است. البته مشابه اين برنامه را «عندليبي» و «عليپور» در اوايل دهه‌ 80 در كردستان عراق اجرا كرده بودند كه با استقبال بسيار زيادي هم روبه‌رو شده بود. در آن فستيوال، گروه‌هايي چون كامكارها، عندليبي و چند گروه ديگر حضور داشته‌اند و شاهو عندليبي به همراه فرج عليپور به اجراي برنامه پرداخته‌ بودند، حالا دوباره تصميم به عملي كردن همان ايده گرفته‌اند: «تصميم گرفتيم همان برنامه را به شكلي منسجم‌تر و جدي‌تر اجرا كنيم. چون همان‌طور كه اشاره كردم اين دو منطقه از لحاظ فرهنگي و موسيقايي اشتراكات بسيار زيادي با يكديگر دارند و پيوندهاي بسياري ميان آنان ديده مي‌شود. به همين خاطر است كه حتي مردمان اين مناطق نيز از موسيقي‌هاي يكديگر بهره مي‌گيرند.»
اين اما تمام برنامه‌هاي «عندليبي» در اين روزها نيست. او قرار است به زودي آلبوم جديد خود با نام «آواي عندليب» را نيز به انتشار درآورد. شاهو عندلیبی در اين باره مي‌گويد:‌ «آلبوم تصويري يكي از كنسرت‌هاي خود را كه در تالار وحدت انجام شد، تا پايان سال جاري به انتشار درخواهيم آورد.» اين كنسرت را موسسه‌ تصوير موسيقي برگزار خواهد كرد.

گروه موسیقی تا,آوای عندلیب,.کنسرت
آمار بازدید : 394
تعداد نظرات (0)
ارسال نظر
لطفا صبر کنید...
 

تبلیغات

پر بازدید ترین آهنگ ها

View More ▶

ارتباط با ما

کاراکتر باقی مانده : 500