ورود به حساب کاربریبازیابی کلمه عبورجهت ثبت نام در رادیو پدیده اینجا کلیک کنید
نویسنده : -------
|
تاریخ : چهارشنبه 2 دی 1394 - ساعت 12:50:00
چاپ خبر

قمصری و معتمدی در تالار وحدت روی صحنه می‌روند

ارکستر «موج نو» به رهبری پویا سرایی با همراهی «علی قمصرى» و خوانندگی «محمد معتمدى» اولین اجرای خود را در روزهای نوزدهم و بیستم دی ماه آغاز می‌کند. در این اجرا قطعاتی از قمصری در دستگاه «سه‌گاه» اجرا می‌شود.

قمصری و معتمدی در تالار وحدت روی صحنه می‌روند

 «احسان مقدس‌پور» - مدیر اجرایی ارکستر موج نو پارسی - با اعلام آغاز بلیط فروشی این کنسرت عنوان کرد: «اواخر بهار بود که على قمصرى با هدف ایجاد هم‌گرایى و کشف استعدادهاى نوازندگى با یک فراخوان، به کمک «شهرام صارمى» استعدادهاى جوانى را از میان ۶٠٠ نفر شرکت کننده از سراسر ایران، انتخاب کرد. در این میان نوید افقه، پاشا هنجنى، پویا سرایى و شروین مهاجر نیز به دعوت قمصرى براى تشکیل شوراى فنى، پاسخ مثبت دادند. «موج نو» بدون حمایت دولتى و با تکاپوى نشان دادن بالندگى موسیقى نوین دستگاهى، مخاطبینش را در هر قدم از شکل گیریش همراه کرد و کنجکاوى اهل هنر را برانگیخت.»

احسان مقدس‌پور از گزینش هنرمندان برای ادامه مسیر موج نو خبر داد و گفت: «قرار است مصاحبه با استعداد‌ها، در فروردین سال بعد تکرار شود و از آهنگسازان نواندیش براى رپرتوار بعدى ارکستر استفاده شود. «موج نو»، به زبان خودمانى، آمده تا نمونه باشد، آمده تا بسترى باشد از بالا‌ترین عیار کیفى موسیقى ایرانی.»

مقدس‌پور از اجرای آثار قمصری با صدای معتمدی خبر داد و افزود: «قرار است اولین ارائه‌ى رسمى این ارکستر به اجراى جدید‌ترین آثار قمصرى در دستگاه سه‌گاه اختصاص پیدا کند. هم چنین محمد معتمدى خواننده توانمند آواز ایرانی و پویا سرایى به عنوان رهبر ارکستر، این اجرا را همراهی می‌کنند.»

به گفته ى مقدس‌پور، با وجود بار معنایى نام این ارکستر و بالا بردن انتظارات، بدون شک، این کنسرت محکى جدى براى قضاوت کیفى موج نو توسط مخاطبین است. علاقمندان می‌توانند از ساعت ۱۳ دوشنبه ۳۰ آذرماه با مراجعه به سایت www.iranconcert.com جهت تهیه بلیط اقدام کنند.

علی قمصری, محمدمعتمدی, موج نو, پویاسرایی, کنسرت,
آمار بازدید : 237
تعداد نظرات (0)
ارسال نظر
لطفا صبر کنید...
 

تبلیغات

پر بازدید ترین آهنگ ها

View More ▶

ارتباط با ما

کاراکتر باقی مانده : 500