ورود به حساب کاربریبازیابی کلمه عبورجهت ثبت نام در رادیو پدیده اینجا کلیک کنید

بابک صفرنژادBabak Safarnejad

بابک صفرنژاد - Babak Safarnejad
پادکست بابک صفرنژاد - Babak Safarnejad Podcast

بیوگرافی بابک صفرنژاد

نسخه موبایل

http://m.myritm.com/Artist/Babak-Safarnejad
بابک صفرنژاد در پانزدهم خرداد ماه سال 1364 در تهران به دنیا آمد. وی که در یک خانواده اهل هنر چشم به دنیا گشوده بود موسیقی را از همان کودکی و در سن 9 سالگی با ساز پیانو شروع کرد. وی در دوره راهنمائی وارد هنرستان موسیقی شد و ساز قانون را بعنوان ساز تخصصی خود برگزید ، گرچه احساسش چیز دیگری بود که هنوز حتی در ساز تخصصی خود نیز آن را نیافته بود با این حال از محضر استاد ملیحه سعیدی بهره جست و ساز قانون را با مهارت خاصی تا سرحد یک نوازنده فوق حرفه ای پیش برد.

وی به دنبال احساسش در بین سازها جارویی به دست گرفت تا ذهن درگیر و پویایش را سامان بخشد و آن را به سمت احساس فرو خفته اش براند. سازهای تنبک و ویولن را زیر نظر استاد محمد اسماعیلی و استاد اکبرپور فرا گرفت اما هنوز چیزی کم داشت ، تا اینکه از یک دوست قدیمی هدیه ای دریافت کرد که جرقه ای در او بوجود آورد ، این هدیه شاید فقط یک آلبوم موسیقی از نوازنده بزرگ سازدهنی Toots Thielemants بود اما این نوازنده نابغه او را منقلب کرد و صدای جادوئی از یک ساز کوچک چنان تاثیری بر بابک گذاشت به گونه ای که شاید هیچگاه چنین حس شعفی نداشت.
Toots Thielemants به او زندگی جدیدی بخشید که همان حس فرو خفته اش بود. وی سعی کرد بیشتر این ساز (سازدهنی) را بشناسد و صدای جادویی اش را به نمایش بگذارد ، سبکهایی را برگزید که هرکدام حرفی برای گفتن داشت مثل Blues که غم آوازی بود برای نشان دادن درد و رنج سیاهان . او این سبک را پله ای برگزید و پیش رفت و با افرادی آشنا شد که هدف مشترکی داشتند و اولین کنسرتهای خود را با ساز جدیدش که دیگر عضوی از وجودش بود به همراه گروه The Low Teck Dudes اجرا کرد و همگان را شگفت زده کرد.
نمایش متن کامل بیوگرافی ...

کاراکتر باقی مانده : 500