ورود به حساب کاربریبازیابی کلمه عبورجهت ثبت نام در رادیو پدیده اینجا کلیک کنید


مراحل مسابقه :

1- ثبت نام

جهت شرکت در مسابقه خوانندگی ابتدا باید فرم عضویت در مسابقه را با دقت تکمیل نمایید. شماره تلفن همراه خود را دقیق و درست وارد کنید چرا که کد عضویت شما از طریق پیام کوتاه به شما ارسال می گردد. در مرحله بعد برای تایید ثبت نام لازم است کد ارسال شده را در سایت آوا رکورد ثبت و تایید نمایید.در صورتی که شماره تلفن شما در لیست سیاه مخابرات باشد پیامک به دست شما نمی رسد.در این صورت در قسمت ارتباط با ما با درج شماره تلفن و نام خود برای ما پیام گذاشته تا عضویت شما تایید گردد.

لیست سیاه مخابرات شامل خطوطی از تلفن ها می باشد که پیام های تبلیغاتی به هر دلیلی به آنها نمی رسد.

در حین ثبت نام قادر خواهید بود چنانچه قبلا فعالیتی در زمینه خوانندگی انجام داده اید را ضمیمه فرم خود نمایید.(در صورتی که قبلا فعالیتی نداشته اید با تلفن همراه خود و یا هر وسیله ضبط صدای دیگر صدای خود را ضبط کرده و در قسمت مربوطه در فرم خود قرار دهید). آوا رکورد پس از بررسی دقیق و فنی نمونه کار شما مراتب را از طریق پیام کوتاه و یا پست الکترونیک به اطلاع شما می رساند.


کارشناسان سایت با شنیدن فایل های صوتی و بررسی سوابق عمومی شرکت کنندگان نسبت به انتخاب افراد دارای حداقل شایستگی ها مبادرت نموده و این نمونه صدای شما در این مرحله وارد رای گیری نخواهد شد.

شروع مرحله اول مسابقه به تمامی شرکت کنندگان تایید شده همزمان از طریق سامانه پیام کوتاه و پست الکترونیک اطلاع رسانی خواهد شد.

2- مرحله اول مسابقه (انتخاب موسیقی)

پس از آنکه تاییدیه نمونه کار شما به دستتان رسید می بایست با مراجعه به سایت آوا رکورد در قسمت مسابقه و مرحله اول یکی از موسیقی های نمایش داده شده در صفحه را جهت خواندن انتخاب نمایید.در این قسمت 20 اثر از بهترین کارهای خوانندگان مطرح و مجاز کشور در سبک ها و بازه های مختلف صدایی تهیه و تنظیم گردیده است.توجه داشته باشید پس از انتخاب موسیقی مورد نظر امکان تغییر آن وجود نخواهد داشت. در اکثر شهرهای ایران یک استودیو جهت خواندن کار انتخاب شده که در صورت تمایل شرکت کننده می تواند به آن جا مراجعه کند (در صورت عدم تمایل در هر استودیو یا هر استودیوی خانگی که کیفیت ضبط مناسبی داشته باشد می توانید مراجعه کنید و کار خود را بدون کوک کردن صدا و به صورت میکس شده بر روی موزیک آماده کنید).

3- مرحله اول مسابقه (ارسال اثر)

از زمان انتخاب یکی از 20 موزیک و دریافت فایل بی کلام آن یکماه و بیست روز فرصت دارید تا موزیک خود را ضبط، میکس و ارسال کنید.

در قسمت ارسال اثر با شماره تلفن همراه و کد ملی و همچنین کد عضویت خود به شما امکان ارسال اثر داده می شود.

پس از بررسی اثر شما توسط مدیریت سایت و نداشتن ایراد فنی و اخلاقی، اثر شما بر اساس میعارهای زیر امتیاز دهی شده و در قسمت رای گیری قرار می گیرد.

معیار‌های داوری در مرحله نخست:
داشتن صدای خاص و انحصاری خود شخص (دوری از هرگونه تقلید) 10 امتیاز، درک ترانه و موزیک (کاراکتر) 10 امتیاز، داشتن تحریرویبراسیون درست و به جا 15 امتیاز، اجرای صحیح نت (قرار گرفتن صحیح نت بر روی آکورد مورد نظر و به جا) 20 امتیاز، بغض‌ها و احساس انحصاری فرد (دوری از هرگونه تقلید و تصنع) 10 امتیاز، نبوغ و خلق تغییرات بهتر (ایجاد تغییراتی در خواندن) 10 امتیاز، ادای صحیح کلمات و اجرای صحیح ریتم 15 امتیاز، معیار‌های هشت‌گانه ما برای داوری در مرحله است.

جمع امتیاز معیار‌های داوری، 100 می‌شود که شرکت کننده گان بر اساس امتیاز دریافتی در قسمت رای‌گیری قرار می گیرند، به این صورت که هر چه امتیاز به 100 نزدیک‌تر باشد در قسمت رای گیری در بالای  لیست گیری قرار گرفته و به همین ترتیب تا کم‌ترین امتیاز که پایین لیست قرار داده  می‌شود.

4- رای گیری

شروع مرحله اول از تاریخ 1393/01/30 تا 1393/04/25 می باشد.

رای گیری از تارخ 1393/05/08 همزمان با عید سعید فطر آغاز می گردد.

آثار ارسال شده که در قسمت رای گیری قرار داده شده از تاریخ شروع رای گیری قابل شنیدن توسط عموم مردم می باشد. تمامی مردم پس از شنیدن آثار می توانند حداکثر به پنج اثر مورد نظر توسط رایانه و یک اثر توسط تلفن همراه خود رای دهند.

توجه داشته باشید که از هر رایانه و تلفن همراه فقط یک بار می توان رای داد.

5- مرحله دوم مسابقه

از مرحله اول بیست درصد افراد که توسط مردم رای بیشتری کسب کردند به مرحله دوم راه پیدا می کنند.مرحله دوم مشابه مرحله قبل می باشد با این تفاوت که هر شرکت کننده باید یک موزیک جدید انتخاب کند.

نحوه ارسال اثر و رای گیری مانند مرحله اول می باشد. ممکن است این مرحله چندین بار تکرار شود.

6- مرحله سوم مسابقه

ده نفر از برگزیدگان مردم به مرحله نهایی مسابقه راه پیدا می کنند.

برای هر 10 نفری که بر اساس رای مردم انتخاب شده اند دوره های خاص تمرین آواز، شناسایی موسیقی و دوره های تخصصی خوانندگی توسط هنرمندان برجسته کشوری برگزار و برای هر کدام از این 10 نفر یک ترانه مخصوص به خودشان ساخته خواهد شد.

این ترانه های ساخته شده توسط هرکدام از این افراد به صورت مجزا اجرا و توسط کمیته ای منتخب از ترانه سرایان، خوانندگان، نوازندگان، موسیقیدانان، تنظیم کنندگان، آهنگسازان، بازیگران مطرح سینما (جهت بررسی اجرای صحنه) و چند تن از آشنایان به موسیقی از بین مردم مورد قضاوت قرار می گیرد و نهایتا این کمیته سه نفر را به صورت نفرات برگزیده به مردم معرفی خواهند نمود که مجدداً خود مردم از بین این سه نفر نفرات را رتبه بندی کرده و سه نفر اول به ترتیب رتبه های یک تا سه را کسب خواهند نمود که برای نفر اول جایزه ای به صورت تهیه یک آلبوم پاپ با همکاری بهترین هنرمندان کشور با هزینه های پخش آن تهیه و اهدا خواهد شد و نفرات دوم و سوم نیز بر اساس میزان مشارکت افراد و درآمدهای حاصل از برنامه ها،هدایایی را دریافت خواهند نمود.

در این راستا مدنظر است که از مرحله انتخاب هنرمندان هرهفته برنامه ای تلوزیونی شامل پشت صحنه های اجرا و چگونگی انتخاب افراد تهیه گردد و در بین این برنامه ها کارشناسان هنری نظرات خود و توصیه های خاص خود در زمینه چگونگی اجرای بهتر کارها را ارائه نمایند.از زمانی که ده نفر از هنرمندان انتخاب شدند هر هفته یکی از این هنرمندان در برنامه خواهد بود و چگونگی آماده شدن وی برای اجرا به تصویر کشیده شده و نهایتا ترانه های وی پخش خواهد شد.

در برنامه قبل نهایی ده نفر شرکت کننده در یکی از سالن های مطرح کشوری حضور یافته و برنامه به صورت یک کنسرت زنده تلوزیونی مصادف با یکی از اعیاد مهم اسلامی اجرا خواهد شد و در این برنامه طی یک نظرسنجی پرشور تلوزیونی از کمیته منتخب،سه نفر اول مشخص می گردند و در برنامه نهایی رتبه یک تا سه مشخص شده و هر سه هنرمند به اجرای کار خود می پردازند.

امید است این برنامه با جلب بینندگان فراوان از تمامی رده های سنی، جایگزینی مناسب برای برنامه های مشابه در شبکه های ماهواره ای شده و این توانایی را داشته باشد که کلیه استعدادهای میهن اسلامیمان را جلب نموده و با حفظ شئونات اسلامی و احترام به سلیقه ایرانی بتواند به صورت مداوم و سالیانه در سیمای اسلامی ایران اجرا گردد.

ارتباط با ما

کاراکتر باقی مانده : 500