ورود به حساب کاربریبازیابی کلمه عبورجهت ثبت نام در رادیو پدیده اینجا کلیک کنید
نویسنده : ----
|
تاریخ : دوشنبه 13 مرداد 1393 - ساعت 05:27:02
چاپ خبر

توافق اولیه برای برگزاری کنسرت حسین علیزاده در حافظیه شیراز

<p class="MsoNormal" dir="RTL" style="margin-top:3.6pt;margin-right:0cm;margin-bottom: 3.6pt;margin-left:0cm"><span lang="FA">معاون سازمان میراث فرهنگی اعلام کرد این سازمان آمادگی دارد در برخی از عمارت های تاریخی و مهم کشور کنسرت‌های موسیقی را با رعایت اصول و ضوابطی برگزار کند.</span></p>

12.jpgمعاون سازمان میراث فرهنگی اعلام کرد این سازمان آمادگی دارد در برخی از عمارت های تاریخی و مهم کشور کنسرت‌های موسیقی را با رعایت اصول و ضوابطی برگزار کند.


به گزارش هنرآنلاین، محمدحسن طالبیان معاون سازمان میراث فرهنگی یکشنبه در کاخ نیاوران و در حاشیه برگزاری یک نشست که همزمان با حضور حسین علیزاده بود، از پیشنهاد برگزاری کنسرت این استاد موسیقی در حافظیه شیراز استقبال کرد و گفت: سازمان میراث فرهنگی تا به حال تعاملات خوبی با فضای موسیقی کشور داشته و اگر برنامه‌های اعلام‌شده از سوی درخواست کننده مطابق با موازین حفظ اثر باشد می‌توان زمینه برگزاری کنسرت‌های موسیقی را در برخی اماکن تاریخی و باستانی کشور برگزار کرد.

طالبیان با اشاره به زمان حضورش در استان فارس افزود: در مورد ارگ کریم خانی استان فارس این اتفاق میمون افتاد و ما بعد از مرمت و آماده سازی بنا از مرحوم استاد سروستانی و مرحوم استاد پایور دعوت کردیم که در این مکان به مناسبت هفته میراث فرهنگی برنامه موسیقی برگزار شود.

معاون سازمان میراث فرهنگی خاطر نشان کرد: چنین برنامه‌هایی می‌تواند به حفاظت از روح آثار تاریخی کشور منجر شود چرا که وظیفه سازمان میراث فرهنگی تنها حفاظت فیزیکی از آثار تاریخی نیست، بلکه ارتباط مردم با اثر از همه چیز مهم‌تر است و اگر برگزاری کنسرت بتواند با حفظ اصول انجام شود، می‌توان امیدوار بود که راهی باشد برای ارتباط بیشتر مردم با آثار مهم فرهنگی و تاریخی ایران.

او با اشاره به اینکه چنین اتفاقی در دنیا به عنوان یک راهکار همواره مد نظر دوستداران میراث فرهنگی بوده افزود: در تمام دنیا، کنسرت‌ها می‌توانند با رعایت برخی مسائل تخصصی در اماکن تاریخی و باستانی برگزار شوند تا از این طریق مردم تنها مصرف‌کننده و بازدیدکننده صرف موزه‌ها نباشند بلکه با روح اثر ارتباط برقرار کنند.

طالبیان همچنین در پاسخ به درخواست مسئولان برگزاری کنسرت استاد حسین علیزاده مبنی بر برگزاری کنسرت استاد در حافظیه شیراز با استقبال از این پیشنهاد گفت: امکان برگزاری کنسرت در حافظیه وجود دارد و می‌توان با هماهنگی‌های لازم، از حضر جناب آقای علیزاده در حافظیه بهره برد.

به گفته طالبیان امکان برگزاری کنسرت در دیگر آثار تاریخی کشور هم وجود دارد، اما این کار باید با در نظرگرفتن نیت برگزارکنندگان کنسرت، تناسب برنامه با محیط برگزاری آن و رعایت اصول ایمنی برگزار شود.

او افزود: به عنوان مثال اگر قرار باشد که در تخت جمشید کنسرتی برگزار شود، مشکلی نیست، اما فارغ از مواردی که در بالا گفتم باید این نکات را هم در نظر داشت که وقتی صحبت از برگزاری کنسرت در تخت جمشید می‌شود، منظور خود فضای تخت جمشید نیست بلکه منظور در جوار بنا و در محوطه آن است به طوری که امواج صوتی بلندگو‌ها به سمت صفه باشند نه ستون‌های تخت جمشید.

حسین علیزاده ,کنسرت حسین علیزاده ,کنسرت درحافظیه ,سازمان میراث فرهنگی وگردشگری ,محمدحسین طالبیان ,ارگ کریم خان ,استاد سروستانی ,آوارکورد ,مسابقه بزرگ خوانندگی ایرانیان
آمار بازدید : 426
تعداد نظرات (0)
ارسال نظر
لطفا صبر کنید...
 

پر بازدید ترین آهنگ ها

View More ▶

ارتباط با ما

کاراکتر باقی مانده : 500