ورود به حساب کاربریبازیابی کلمه عبورجهت ثبت نام در رادیو پدیده اینجا کلیک کنید
نویسنده : ----
|
تاریخ : یک‌شنبه 19 مرداد 1393 - ساعت 12:06:19
چاپ خبر

246 نوازنده و خواننده به هشتمین جشنواره موسیقی جوان راه یافتند

<p class="MsoNormal" dir="RTL" style="margin-top:3.6pt;margin-right:0cm;margin-bottom: 3.6pt;margin-left:0cm"><span lang="FA">دبیرخانه هشتمین جشنواره موسیقی جوان، اسامی 246 نفر را به عنوان راه یافتگان بخش پایانی جشنواره اعلام کرد.</span></p>

8.jpgدبیرخانه هشتمین جشنواره موسیقی جوان، اسامی 246 نفر را به عنوان راه یافتگان بخش پایانی جشنواره اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، دبیرخانه هشتمین جشنواره موسیقی جوان بعد از پایان کار کمیته‌های داوری مرحله اول جشنواره و بررسی آثار ارسال 1026 نوازنده و خواننده ،‌اسامی راه یافتگان به مرحله اجرای صحنه ای این جشنواره را که متشکل از 246 نوازنده و خواننده در دو بخش موسیقی کلاسیک و دستگاهی ایران است ، اعلام کرد.

در این دوره مجموعا 253 نوازنده و خواننده به اجرا می پردازند که از این تعداد 152 نوازنده و خواننده موسیقی دستگاهی ایران و 94 نوازنده موسیقی کلاسیک در بخش رقابتی و 2 نوازنده عود ، 3 نوازنده کلارینت و 2 نوازنده ابوا در بخش غیر رقابتی به اجرا می پردازند.

بنابراین گزارش،‌ دبیرخانه هشتمین جشنواره موسیقی جوان اعلام کرد: پس از اتمام مهلت ارسال آثار به دبیرخانه‌ هشتمین جشنواره‌ موسیقی جوان در مجموع 1026 نمونه اثر در دو حوزه‌ موسیقی دستگاهی ایرانی (619 اثر) و موسیقی کلاسیک (407 اثر) دریافت و بلافاصله، بر اساس نظر شورای سیاست‌گذاری، هیئت‌هایی برای ارزیابی آثار، مشتمل بر 35 استاد و موسیقیدان برجسته، تشکیل شد. برای هر بخش در هر رده‌ی سنی به‌طور معمول حدود 6 تا 8 نفر از شرکت‌کنندگان که حائز بیشترین میانگین امتیازها شده بودند (یعنی 25% از شرکت‌کنندگان) جهت شرکت در مرحله‌ی نهایی و اجرای صحنه‌ای انتخاب و معرفی شده‌اند. این نکته نیز شایان ذکر است که در برخی موارد امتیازهای کسب‌شده توسط شرکت‌کنندگان بسیار نزدیک به هم بود، در نهایت با توجه به محدودیت‌های اجرایی چنین جشنواره‌هایی نفراتی که میانگین امتیازهای آنان بیشتر شده بود برگزیده شدند. همچنین در سه مورد (سازهای ابوا و کلارینت و نیز رده‌ی سنی الف در ساز عود) با توجه به تعدادِ بسیار اندکِ متقاضیان ، عملاً برگزاریِ بخشِ رقابتی معنی‌دار نخواهد بود اما، با توجه به کیفیتِ مطلوبِ آثارِ ارسالی در این بخش‌ها، نفراتی برای اجرای صحنه‌ای در بخشِ غیررقابتی معرفی شده‌‌اند.از تمامی راه‌یافتگان به مرحله‌ی نهایی درخواست می‌شود یک‌بار دیگر با دقت کامل متن فراخوان را مطالعه و خود را برای حضور در مرحله‌ی نهایی جشنواره آماده کنند.

دبیرخانه جشنواره هشتم موسیقی جوان در پایان با آرزوی موفقیت برای تمامی هنرمندان جوان ایرانی، بدینوسیله اسامی افراد منتخب بر اساس بخش‌ها و رده‌های سنی را اعلام کرد که هم اکنون اسامی این افراد در سایت جشنواره موسیقی جوان به نشانی www.javanmusicfestival.com  و نیز پایگاه اطلاع رسانی موسیقی ایران (نای) به نشانی www.nay.ir  قابل رویت است.

 

 

جشنواره موسیقی جوان ,هشتمین جشنواره موسیقی جوان , دبیرخانه هشتمین جشنواره موسیقی ,اسامی پذیرفته شدگان جشنواره موسیقی جوان ,آوارکورد ,مسابقه بزرگ خوانندگی ایرانیان
آمار بازدید : 766
تعداد نظرات (0)
ارسال نظر
لطفا صبر کنید...
 

پر بازدید ترین آهنگ ها

View More ▶

ارتباط با ما

کاراکتر باقی مانده : 500