ورود به حساب کاربریبازیابی کلمه عبورجهت ثبت نام در رادیو پدیده اینجا کلیک کنید
نویسنده : نازنین سطوتی
|
تاریخ : سه‌شنبه 22 مهر 1393 - ساعت 11:15:32
چاپ خبر

مرادخانی از ابلاغ بودجه ارکسترها خبر داد

علی مرادخانی معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از ابلاغ بودجه برای فعالیت دوباره ارکسترهای ملی و سمفونیک خبر داد.

علی مرادخانی معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از ابلاغ بودجه برای فعالیت دوباره ارکسترهای ملی و سمفونیک خبر داد.
معاون امور هنری وزیر ارشاد از اجرایی شدن قول رییس‌جمهور مبنی بر تخصیص بودجه جداگانه برای احیای ارکسترهای ملی و سمفونیک خبر داد و گفت: حدود دو روز پس از جلسه با معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس‌جمهور، اعتبار اولیه احیای ارکستر سمفونیک و ارکستر ملی توسط آقای نوبخت ابلاغ شد که ما به سرعت برای دفتر طرح برنامه و بودجه فرستادیم تا کار به زودی آغاز ‌شود.
علی مرادخانی درباره جلسه با وزیر ارشاد و معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس‌جمهور گفت: هفته گذشته به همراه دیگر معاونان جلسه‌ای با وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی و جناب آقای دکتر نوبخت داشتیم که طی آن درباره مسائل متعدد حوزه‌های گوناگون مثل بدهی‌های باقیمانده در بخش موسیقی، تئاتر و امکانات مورد نیاز برای برگزاری جشنواره‌های هنری به گفت‌وگو پرداختیم.
مرادخانی درباره عدم ابلاغ حکم رهبران ارکستر سمفونیک و ملی گفت: پیش‌تر به دوستان و همکاران گفتم که تا وقتی مسائل مربوط به بودجه، نهایی نشده نسبت به ایجاد تعهد برای دولت با احتیاط عمل می‌کنیم، چون از فردای آغاز به کار هنرمندان و رهبران ارکستر موظف به تامین حقوق آن‌ها هستیم. اما حالا می‌توانیم امیدوار باشیم کار به زودی آغاز شود.
معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین به برنامه‌های بلندمدت برای فعالیت ارکسترها اشاره کرد: برخی امور از مسائل ذاتی فعالیت ارکسترها محسوب می‌شوند و انتظار زیادی هم از این بخش وجود دارد. بنابراین از همان لحظه آغاز باید به فکر برنامه‌ریزی برای آینده باشیم. مواردی مانند برگزاری کنسرت‌های داخلی، تشکیل گروه‌ دوم و نقش‌آفرینی در بحث دیپلماسی فرهنگی از مواردی هستند که باید پیگیری شوند.
دکتر حسن روحانی، رییس جمهور دولت یازدهم در دیدار خود با هنرمندان در دی‌ماه سال گذشته نوید داده بود که ارکسترها دوباره احیا می‌شوند.
فرهاد فخرالدینی که از او به عنوان رهبر ارکستر ملی یاد می‌شود، ماه گذشته در گفت وگویی با روزنامه شرق به نبود بودجه برای ارکستر ملی انتقاد کرد و گفت که این ارکستر فقط روی کاغذ روزنامه‌ها تشکیل شده است.

علی مرادخانی,ابلاغ بودجه ارکسترها,بودجه ارکسترها,ارکسترهای ملی و سمفونیک,آقای نوبخت,رییس‌جمهور,دکتر حسن روحانی,فرهاد فخرالدینی,رهبر ارکستر ملی,ارکستر ملی,ali moradkhani,ali moradkhany,eblaghe boodjeye konsertha,boodjeye konsertha,orkestrhaye meli va samfonik,aghaye nobakht,raeesjomhoor,doktor hasane rohani,farhad fakhrodini,farhad fakhredini,rahbare orkestre meli,orkestre meli
آمار بازدید : 535
تعداد نظرات (0)
ارسال نظر
لطفا صبر کنید...
 

پر بازدید ترین آهنگ ها

View More ▶

ارتباط با ما

کاراکتر باقی مانده : 500