ورود به حساب کاربریبازیابی کلمه عبورجهت ثبت نام در رادیو پدیده اینجا کلیک کنید
نویسنده : نازنین سطوتی
|
تاریخ : سه‌شنبه 29 مهر 1393 - ساعت 04:11:21
چاپ خبر

آخرین اجرای «ترانه های قدیمی» در تهران روی صحنه رفت

آخرین اجرای موسیقی – نمایش «ترانه‌های قدیمی» در تهران به کارگردانی «محمد رحمانیان» روی صحنه رفت.

آخرین اجرای موسیقی – نمایش «ترانه‌های قدیمی» در تهران به کارگردانی «محمد رحمانیان» روی صحنه رفت.
موسیقی – نمایش «ترانه های‌ قدیمی» شنبه 26 مهرماه در تالار وحدت روی صحنه رفت و در حالی که فقط دو روز برای بلیت فروشی این برنامه صرف شده بود، حدود 800 نفر در سالن 700 نفره تالار وحدت به دیدن این برنامه نشستند و بسیاری نیز به صورت ایستاده از طبقه های بالای سالن تالار وحدت این نمایش را نظاره گر بودند. 
«محمد رحمانیان» با دستمایه قرار دادن دغدغه‌های اجتماعی از قبیل «عشق های نافرجام»، «دوستی های دوران خدمت»، «اختلاف های طبقاتی» و... در اپیزودهایی جداگانه و موضوعی، سراغ درگیری‌های ذهنی نسل جدید رفته بود و در لا به لای این اپیزودها بود که «علی زند‌وکیلی» با پیانوی «سامان احتشامی»، پرخاطره ترین قطعات و آثار موسیقی اصیل ایرانی را اجرا می کردند تا «ترانه‌های قدیمی» یکی از بهترین تئاترهای موزیکالی باشد که توانسته خودش و مفاهیم اجتماعی اش را در کنار آثار موسیقی پرخاطره و قدیمی، در ذهن مخاطب بنشاند.
بازیگرانی چون علی عمرانی، مهتاب نصیرپور، حبیب رضایی، افشین هاشمی، اشکان خطیبی، علی سرابی، سحر دولتشاهی، بهاره مشیری. معصومه رحمانی در این نمایش به نقش آفرینی پرداختند و «فردین خلعتبری» نیز مشاور کارگردان بود. در انتهای این اجرا «محمد رحمانیان» روی صحنه آمد و در حالی که همه سالن به صورت ایستاده در حال تشویق وی بودند، رو به حاضرین گفت: «بهار سال 1390 کسی جرات نزدیک شدن به من و گروهم را به دلایل غیر هنری نداشت. در آن سال یکی از دوستان نزد من آمد و از من خواست نمایشی بر اساس ترانه های قدیمی ایرانی بنویسم و ما هم با همکاری فردین خلعتبری این کار را نوشتیم. در آن سالهایی که کسی اسمی از ما نمی برد و حتی نمی توانست به ما نزدیک هم شود، آمدو از ما حمایت کرد وامروز در آخرین اجرای ترانه های قدیمی در بین ماست و من از دیدن اش دنیایی انرژی گرفتم، منوچهر شاهسواری.»
درحالی که موج تشویقها به اوج خود رسیده بود، گروه با ادای احترام به جمع، صحنه را ترک کردند تا آخرین اجرای «ترانه‌های قدیمی»، اجرایی ویژه و منحصر به فرد شود.

آخرین اجرای ترانه های قدیمی در تهران,ترانه های قدیمی,محمد رحمانیان,علی زند‌وکیلی,سامان احتشامی,علی عمرانی,مهتاب نصیرپور,حبیب رضایی,افشین هاشمی,اشکان خطیبی,علی سرابی,سحر دولتشاهی,بهاره مشیری,معصومه رحمانی,فردین خلعتبری,taranehaye ghadimi,mohammad rahmanian,ali zande vakili,saman ehteshami,ali omrani,ali emrani,mahtab nasirpoor,habib rezaee,afshin hashemi,ashkan khatibi,ali sarabi,sahar dolatshahi,bahare moshiri,masoome rahmani,fardin khalatbari
آمار بازدید : 1,084
تعداد نظرات (0)
ارسال نظر
لطفا صبر کنید...
 

پر بازدید ترین آهنگ ها

View More ▶

ارتباط با ما

کاراکتر باقی مانده : 500