ورود به حساب کاربریبازیابی کلمه عبورجهت ثبت نام در رادیو پدیده اینجا کلیک کنید
نویسنده : نازنین سطوتی
|
تاریخ : سه‌شنبه 6 آبان 1393 - ساعت 04:00:28
چاپ خبر

آلبوم «بازگشت به آتش» منتشر میشود

اثر جدید مصباح قمصری با عنوان «بازگشت به آتش» به زودی روانه بازار موسیقی می‌شود.

اثر جدید مصباح قمصری با عنوان «بازگشت به آتش» به زودی روانه بازار موسیقی می‌شود.
آلبوم «بازگشت به آتش» که قرار است تا چند هفته دیگر منتشر و توزیع گردد، گام دوم از پروژه لمس است که چندی پیش به انتشار رسیده است.
آلبوم «لمس» را بی‌تردید می‌توان یکی از متفاوت‌ترین آثار منتشر شده در چند سال اخیر دانست، این مجموعه که مولف از آن به نام «پروژه» یاد می‌کند، در بسیاری از ویژگی‌ها اولین در ایران است. 
اولین موسیقی ملانکولیک، اولین آلبومی که برای شنیده شدن در سیستم‌های فوق پیشرفته به نام،HI-FI  ضبط و میکس شده است، اولین آلبوم سریالی و همچنین اولین آلبومیست که تمام کارهای آن از آهنگسازی و تنظیم و نوازندگی تا ضبط و میکس و مسترینگ توسط یک نفر انجام شده است.
پروژهٔ لمس به گفتهٔ مصباح قمصری به یک آلبوم محدود نمی‌شود و بخش دوم این پروژه، همانطور که وی قول داده بود، پاییز امسال، به نام «بازگشت به آتش» روانهٔ بازار می‌شود.
قمصری در یادداشتی دربارهٔ هدف و تفکرش در این مجموعه، نگاشته است: «نماد‌ها و سمبل‌های گرافیکی و صوتی به طور نا‌خود آگاه بر تفکر و متعاقبا بر زندگی ما تاثیر مستقیم می‌گذارند، گرچه ممکن است ضمیر خود آگاه‌مان متوجه آن‌ها نباشد. به بیان دیگر سمبل‌ها زبان ذهن هستند. به نظر می‌رسد از تمدن‌های کهن تا به امروز دانش شناخت و تاثیر ناخودآگاه بر ذهن مردم همواره از سوی حکام و رهبران مورد استفاده بوده. بعضی مخرب و استثمار گرایانه و بعضی سازنده و مثبت. گویی بهترین راه هدایت مردم، هدایت تفکر آنهاست. هدایتی که برای آن هیچ مخالفت و مقاومتی وجود نخواهد داشت که هنر بر‌ترین ابزار آن است. این در حالیست که تودهٔ مردم با جنگ‌های فرمال و نمایشی سر گرم می‌شوند.
حدود یک دههٔ پیش نقطهٔ آغاز پژوهش من در مقولهٔ تاثیر هنر بر ذهن بود. در بارهٔ چگونگی لمس احساسات انسانی، توانایی خاموش کردن موقت قدرت تفکر و نهایتا ایجاد خلسهٔ مصنوعی در مخاطب. در برخورد با موضوع سمبل‌های صوتی منبع مطالعاتی درخور توجهی نیافتم. گویی دانشی سری بود. این خلاء مرا بر آن داشت تا به تحلیل موسیقایی آثاری بپردازم که همواره می‌شنیدم.
یافتن حقیقت نیازی به سفر دور دنیا ندارد، حقیقت روی همین صندلی‌ای که بر آن نشسته‌اید پنهان است.
پروژهٔ لمس به اشتراک گذاشتن این تجربیات با شماست.»

آلبوم ,آلبوم موسیقی, آلبوم جدید ,آلبوم جدید مصباح قمصری,آلبوم جدید موسیقی,بازگشت به آتش,بازگشت به آتش مصباح قمصری,مصباح قمصری,آلبوم لمس, album,albom,albome jadid,albume jadid,albome jadide mesbah ghamsari,albume jadide mesbah ghamsari,albome jadide mesbah ghamsary,albume jadide mesbah ghamsary,bazgasht be atash,bazgasht be atashe mesbah ghamsari,bazgasht be atashe mesbah ghamsary,mesbah ghamsari,mesbah ghamsary,albome lams,albume lams
آمار بازدید : 398
تعداد نظرات (0)
ارسال نظر
لطفا صبر کنید...
 

پر بازدید ترین آهنگ ها

View More ▶

ارتباط با ما

کاراکتر باقی مانده : 500