ورود به حساب کاربریبازیابی کلمه عبورجهت ثبت نام در رادیو پدیده اینجا کلیک کنید
نویسنده : نازنین سطوتی
|
تاریخ : چهارشنبه 7 آبان 1393 - ساعت 07:12:20
چاپ خبر

موسیقی از پرخاشگری جوانان می‌کاهد

یک کارشناس موسیقی در استان خراسان جنوبی با بیان این که چشم‌انداز موسیقی در این استان بسیار روشن است، گفت: استان ما هم در بعد اپراتوری و هم در ابعاد دیگر، یکی از پراستعدادترین استان‌ها در زمینه ی موسیقی است.

یک کارشناس موسیقی در استان خراسان جنوبی با بیان این که چشم‌انداز موسیقی در این استان بسیار روشن است، گفت: استان ما هم در بعد اپراتوری و هم در ابعاد دیگر، یکی از پراستعدادترین استان‌ها در زمینه ی موسیقی است.
هادی محسن زاده، به قدمت طولانی موسیقی سنتی در این استان اشاره و اظهار کرد: موسیقی سنتی با چند دهه قدمت و موسیقی کلاسیک نیز با ۲۰ سال قدمت از جایگاه ویژه ای در این استان برخوردار است. با توجه به این‌که به موسیقی پاپ در اواخر دهه ۸۰ و اوایل دهه ۹۰ به خوبی بها داده شد، چشم انداز موسیقی در این استان بسیار روشن است.
وی درباره‌ی جایگاه موسیقی بین دانشجویان، تصریح کرد: من در تمام سال هایی که موسیقی کار کرده ام، بیشترین ارتباط را با دانشجویان داشته ام و به جرأت می‌توانم بگویم جایگاه موسیقی بین دانشجویان، رفیع است.
محسن‌زاده با بیان این‌که هنرمندان زیادی در کسوت دانشجو به استان خراسان جنوبی می آیند، گفت: من از مسوولان می‌خواهم تا با کانالیزه کردن آن‌ها به‌نحو احسن از استعدادهای‌شان استفاده کنند.
این کارشناس موسیقی به لزوم تشکیل کانون‌های موسیقی در دانشگاه‌ها اشاره کرد و افزود: اهمیت موسیقی در زندگی روزمره ایجاب می‌کند که در همه‌ی اماکن، بخصوص اماکن آموزشی به این امر توجه کنند.
او اظهار کرد: تحقیقات نشان می‌دهد که اگر موسیقی در دروس کودکان گنجانده شود، میزان خشونت و پرخاشگری در جوانان جامعه کم می‌شود.
محسن‌زاده بر لزوم توجه به بحث موسیقی در دانشگاه‌ها و سایر مقاطع آموزشی تأکید کرد و گفت: وجود کانون‌های موسیقی در دانشگاه‌ها باعث پرورش استعدادهای دانشجویی می‌شود.
او به برگزاری شب موسیقی در دانشگاه صنعتی بیرجند اشاره کرد و گفت: برگزاری این محافل در تقویت نخبگان موسیقی و ایجاد نشاط در دانشگاه می‌تواند موثر باشد.
وی اظهار کرد: نباید اجازه داد که حواشی موجب دلسردی شود. بنابراین باید دانشجویان علاقه‌مند به موسیقی با پشتکار و جدیت این هنر اصیل را دنبال کنند.
محسن‌زاده درباره‌ی سابقه ‌ی هنری‌اش توضیح داد: حدود ۲۳ سال است که در حوزه‌ی موسیقی کار می کنم و در زمینه‌ی ساخت آهنگ، برنامه، ترانه‌سرایی و … با اداره‌ی فرهنگ و ارشاد استان، صداوسیمای استان و اداره‌ی آموزش و پرورش استان خراسان جنوبی همکاری داشته ام. در انجمن نمایش نیز به‌عنوان کارگردان و بازیگر فعالیت کرده‌ام.

موسیقی,جوانان ,کارشناس موسیقی,استان خراسان جنوبی,هادی محسن زاده,موسیقی کلاسیک, موسیقی در دانشگاه‌ها,بیرجند, شب موسیقی در دانشگاه صنعتی بیرجند,moosighi,musighi,javanan,karshenase moosighi,hadi mohsenzade,moosighie classic,classical music,moosighi dar daneshgah,birjand,ostane khorasane jonoobi
آمار بازدید : 501
تعداد نظرات (0)
ارسال نظر
لطفا صبر کنید...
 

پر بازدید ترین آهنگ ها

View More ▶

ارتباط با ما

کاراکتر باقی مانده : 500