ورود به حساب کاربریبازیابی کلمه عبورجهت ثبت نام در رادیو پدیده اینجا کلیک کنید
نویسنده : فاطمه فدایی
|
تاریخ : یک‌شنبه 18 آبان 1393 - ساعت 11:06:46
چاپ خبر

امیدواری شهداد روحانی برای اجرای نخستین کنسرت موسیقی در تخت جمشید

موضوع حضور کیتارو (آهنگساز و نوازنده ژاپنی) در ایران و برگزاری کنسرت یانی در تخت جمشید مدت ها است در محافل خبری مطرح شده اما شهداد روحانی به عنوان یکی از رهبران ارکستر یانی می گوید: اجرای یک هنرمند ایرانی در این مکان تاریخی می تواند نقش ارزشمندی در معرفی فرهنگ و هنر ایران به جهان داشته باشد.rohani - Copy.jpgموضوع حضور کیتارو (آهنگساز و نوازنده ژاپنی) در ایران و برگزاری کنسرت یانی در تخت جمشید مدت ها است در محافل خبری مطرح شده اما شهداد روحانی به عنوان یکی از رهبران ارکستر یانی می گوید: اجرای یک هنرمند ایرانی در این مکان تاریخی می تواند نقش ارزشمندی در معرفی فرهنگ و هنر ایران به جهان داشته باشد.
روحانی در حاشیه بازدید از فرهنگسرای نیاوران در دیدار با سید عباس سجادی، مدیرعامل بنیاد آفرینش های هنری نیاوران در این مورد گفت: چندین سال است که موضوع حضور هنرمندانی چون یانی برای برگزاری کنسرتی در تخت جمشید مطرح است اما من خودم به شخصه دوست دارم ابتدا یک هنرمند ایرانی اقدام به اجرای کنسرتی در آن فضا کند و نه یک هنرمند خارجی. البته در فرصت های بعدی می توان از هنرمندان دیگر برای برگزاری برنامه دعوت کرد اما خیلی خوب است اگر نخستین اجرا به هنرمندان داخلی و ایرانی اختصاص داشته باشد.
اگر برنامه آکروپلیس موفق بود به این دلیل است که اجرای برنامه توسط هنرمندانی از یونان صورت گرفت. همانطور که می دانید هر ساله در ماه های آگوست و سپتامبر در یونان جشنواره ای برگزار می شود و از هنرمندانی از تمام نقاط دنیا برای برگزاری برنامه دعوت بعمل می آید و ارکستر های معتبر تئاتر های خوب و در کل برنامه های بسیار موفقی در آنجا اجرا می شود ولی هیچ وقت این برنامه ها تا این حد موفق نبود و تا زمانی که یک هنرمند یونانی و بزرگ چون یانی در آنجا برنامه گذاشت، بسیار موفق ظاهر شد.
اگر به این برنامه دقت کنید می بینید که با استفاده از نور، رنگ و حتی موقعیت قرار گیری دوربین ها در عین حالی که برنامه اجرا می شد، مثل یک دکور توجه مردم را به نشانه های فرهنگی خودشان نیز جلب می کردند و موفقیت آن برنامه باعث معرفی آن مکان تاریخی به دنیا شد. به یاد دارم دو سال بعد از آن کنسرت طبق آمار سازمان جهان گردی و توریسم یونان، استقبال توریست ها به آن منطقه چندین برابر شد که مهمترین علت آن اجرای برنامه ای موفق در آن مکان بود.
وی گفت: همانطور که گفتم به شخصه علاقه دارم یک هنرمند ایرانی در پرسپولیس و تخت جمشید برنامه اجرا کند و این کار بزرگ باعث معرفی بیشتر ایران به جهانیان می شود. در چنین برنامه ای باید نوع موسیقی و نوازندگان آن و حتی لباسی که قرار است بر تن هنرمندان باشد و در کل تمام تفکر بر این استوار باشد که معرف معرفت ، تاریخ ، فرهنگ و تفکر ایرانی باشد. البته در چنین رویدادی می شود از بعضی عوامل و نشانه های جهانی استفاده کرد و آن را با موسیقی خودمان تلفیق کرد اما هنرمندان باید از کشور خودمان باشند.

کیتارو,تخت جمشید,شهداد روحانی,پرسپولیس,رادیو پدیده,radio padide
آمار بازدید : 876
تعداد نظرات (0)
ارسال نظر
لطفا صبر کنید...
 

پر بازدید ترین آهنگ ها

View More ▶

ارتباط با ما

کاراکتر باقی مانده : 500