ورود به حساب کاربریبازیابی کلمه عبورجهت ثبت نام در رادیو پدیده اینجا کلیک کنید
نویسنده : فاطمه فدایی
|
تاریخ : یک‌شنبه 18 آبان 1393 - ساعت 20:49:48
چاپ خبر

ارکسترها به بنیاد رودکی واگذار می‌شود

علی مرادخانی درباره‌ی وضعیت ارکستر سمفونیک تهران و ارکستر موسیقی ملی، گفت: این دو ارکستر برای خودشان امکاناتی می‌خواهند و باید سازمان‌دهی مناسبی درباره‌ی آن‌ها اتفاق بیفتد. سازمان برنامه و بودجه به‌تازگی موافقت کرده است که بخشی از امکانات اولیه‌ی آن‌ها را فراهم کند و امکانات بعدی هم ان‌شاءلله تأمین خواهد شد.


moradkhani - Copy.jpgعلی مرادخانی درباره‌ی وضعیت ارکستر سمفونیک تهران و ارکستر موسیقی ملی، گفت: این دو ارکستر برای خودشان امکاناتی می‌خواهند و باید سازمان‌دهی مناسبی درباره‌ی آن‌ها اتفاق بیفتد. سازمان برنامه و بودجه به‌تازگی موافقت کرده است که بخشی از امکانات اولیه‌ی آن‌ها را فراهم کند و امکانات بعدی هم ان‌شاءلله تأمین خواهد شد.
ارکستر موسیقی ملی و سمفونیک تهران باید راه‌اندازی شود و کارهای این راه‌اندازی در حال انجام است. یکی از مواردی که باید مورد بررسی قرار گیرد، گزینش هنرمندان است که باید دید از چه طیفی باشند. آیا همان بچه‌های قدیمی سر کار باشند یا جدیدتر‌ها وارد شوند. نگاه ما باید نسبت به این موضوع روشن شود.
معاون هنری از واگذاری این دو ارکستر به بنیاد رودکی خبر داد و اظهار کرد:‌ پیشنهاد کردم که ارکسترها را بنیاد رودکی اداره کند، چون این بنیاد، دولتی نیست و بعدها می‌تواند اسپانسر بگیرد و خیلی‌ کارها را در این زمینه انجام بدهد که موثر خواهد بود و می‌توان کمک‌هایی را در این زمینه‌ها گرفت. ممکن است سال‌ها مقدار زیادی پول داشته باشیم که البته نداریم؛ اما وقتی طرح و برنامه نداشته باشیم، پول هم کارایی‌اش از بین می‌رود. طرح و برنامه باید درست باشد که الان در حال انجام آن هستیم.
مرادخانی افزود: این موضوع را با بنیاد رودکی هم در میان گذاشتیم و آن‌ها هم موافق بودند، ولی باید به این نکته توجه کرد که ارکسترداری کار سختی است؛ ارکستر مانند نبض یک آدم است که باید تپش‌اش منظم و مرتب باشد و کارهایش روی روال پیش برود. اگر کوچک‌ترین خللی در این روال به‌وجود آید، مثلا دو روز حقوق ارکستر دیر شود، کلی مشکل پیش خواهد آمد. پس باید طوری فکر و عمل کنیم که برنامه‌ها به‌درستی پیش برود.

علی مرادخانی, ارکستر سمفونیک, ارکستر موسیقی,رادیو پدیده,radio padide
آمار بازدید : 480
تعداد نظرات (0)
ارسال نظر
لطفا صبر کنید...
 

پر بازدید ترین آهنگ ها

View More ▶

ارتباط با ما

کاراکتر باقی مانده : 500