ورود به حساب کاربریبازیابی کلمه عبورجهت ثبت نام در رادیو پدیده اینجا کلیک کنید
نویسنده : فاطمه فدایی
|
تاریخ : شنبه 24 آبان 1393 - ساعت 20:55:17
چاپ خبر

پویا سرایی: قدر یکدیگر را در مواقعِ حیات بدانیم و نه در حیاطِ مراسمِ ممات

دکتر «پویا سرایی» موزیسین سرشناس ایرانی، یادداشت خود به مناسبت درگذشت «مرتضی پاشایی» را برای انتشار در اختیار ما قرار داد. متن کامل این یادداشت بدین شرح است:<br>آنقدر دوستان مشترک داریم که در طول هفته‌ی پیش تقریباً ساعت به ساعت از احوال مرتضی پاشایی آگاه بوده باشم. خبر درگذشت‌اش واقعاً شوکه‌ام کرد. با اینکه شنونده‌ی جدیِ آثار پاپ نیستم، اما چند چیز مرتضی پاشایی برایم مهم بود؛ نخست اینکه جنسِ آثارش که بسیار پر مخاطب بود و این بزرگترین موفقیت در عرصه‌ی ژانر پاپ است؛ دوم روحیه و قدرت او در مبارزه با سرطان بطوریکه تا آخرین لحظات زندگی‌اش هنوز میخواست بجنگد و بجنگد و بجنگد...! پرداختن به این حجم کنسرت و فعالیت با وجود این بیماری مهلک هم حقیقتا عجیب و قابل ستایش است .


poya.jpgدکتر «پویا سرایی» موزیسین سرشناس ایرانی، یادداشت خود به مناسبت درگذشت «مرتضی پاشایی» را برای انتشار در اختیار ما قرار داد. متن کامل این یادداشت بدین شرح است:
آنقدر دوستان مشترک داریم که در طول هفته‌ی پیش تقریباً ساعت به ساعت از احوال مرتضی پاشایی آگاه بوده باشم. خبر درگذشت‌اش واقعاً شوکه‌ام کرد. با اینکه شنونده‌ی جدیِ آثار پاپ نیستم، اما چند چیز مرتضی پاشایی برایم مهم بود؛ نخست اینکه جنسِ آثارش که بسیار پر مخاطب بود و این بزرگترین موفقیت در عرصه‌ی ژانر پاپ است؛ دوم روحیه و قدرت او در مبارزه با سرطان بطوریکه تا آخرین لحظات زندگی‌اش هنوز میخواست بجنگد و بجنگد و بجنگد...! پرداختن به این حجم کنسرت و فعالیت با وجود این بیماری مهلک هم حقیقتا عجیب و قابل ستایش است .
از هر نوع هنرمند یا شهروند یا اقلیتی باشیم، فقدان جوانی که تا این اندازه به زندگی خوشبین بود و تا آخرین لحظه به آن لبخند زد، دردناک است، چه رسد به اینکه عضوی شایسته و موفق از خانواده‌ی بزرگ موسیقیِ کشور باشد. کُنشِ او، برای همه‌ی ما درسی است از جنگیدنِ مقتدرانه در این دنیای پر رنج... همانند کلام وحی: ما انسان را در رنج آفریدیم...
امیدوارم قدر یکدیگر را در مواقعِ حیات بدانیم و نه در حیاطِ مراسمِ ممات!
به خانواده بزرگ موسیقی ایران و خانواده دوستان نزدیک او و دستِ آخر خانواده‌ی نسبیِ او تسلیت عرض کرده و از خداوند صبر و آرامش خواستارم.

پویا سرایی؛مرتضی پاشایی,رادیو پدیده,radio padide
آمار بازدید : 729
تعداد نظرات (0)
ارسال نظر
لطفا صبر کنید...
 

پر بازدید ترین آهنگ ها

View More ▶

ارتباط با ما

کاراکتر باقی مانده : 500