ورود به حساب کاربریبازیابی کلمه عبورجهت ثبت نام در رادیو پدیده اینجا کلیک کنید
نویسنده : فاطمه فدایی
|
تاریخ : شنبه 24 آبان 1393 - ساعت 21:04:25
چاپ خبر

علیرضا افکاری: «مرتضی پاشایی» از طریق موسیقی انرژی مثبت بی پایانی را به مردم تقدیم کرد

چندی پیش صحبت هایی مبنی بر همکاری بین زنده یاد «مرتضی پاشایی» و «علیرضا افکاری»، آهنگساز و تنظیم کننده موسیقی پاپ، انجام شده بود. سرنوشت اینگونه شد که چنین اتفاقی رخ ندهد و علیرضا افکاری اکنون پس از درگذشت خواننده آلبوم «یکی هست» درباره او صحبت کند. افکاری در بخشی از صحبت های خود به نقد آثار مرتضی پاشایی هم اشاره کرد و درباره میزان تاثیرگذاری او در موسیقی هم سخن گفت.


ali22.jpgچندی پیش صحبت هایی مبنی بر همکاری بین زنده یاد «مرتضی پاشایی» و «علیرضا افکاری»، آهنگساز و تنظیم کننده موسیقی پاپ، انجام شده بود. سرنوشت اینگونه شد که چنین اتفاقی رخ ندهد و علیرضا افکاری اکنون پس از درگذشت خواننده آلبوم «یکی هست» درباره او صحبت کند. افکاری در بخشی از صحبت های خود به نقد آثار مرتضی پاشایی هم اشاره کرد و درباره میزان تاثیرگذاری او در موسیقی هم سخن گفت.
علیرضا افکاری در ابتدا گفت:«میزان تاثیرگذاری این هنرمند در روند موسیقی کشور اهمیت ندارد. مهم این است که او مخاطبان گسترده ای دارد که پس از اعلام خبر درگذشتش به جلوی بیمارستان می آیند. با او همصدا می شوند و دوستش دارند. «مرتضی پاشایی» از طریق موسیقی انرژی مثبت بی پایانی را به مردم تقدیم کرد و صد در صد تمام این انرژی ها باز می گردد. زیباترین قسمت زندگی او همین بازگشت انرژی هایی بود که به مردم تقدیم کرد. این به نظر من اعجاز موسیقی است که باعث جاودانگی می شود.»
او در ادامه افزود:«به نظر من نباید پس از مرگ مرتضی پاشایی او را نقد حرفه ای کنیم. این آدم اگر در هر اندازه خوب یا بد اگر نقد بشود باز هم مخاطبانی دارد که دوستش دارند. به خاطر ملودی ها، احساس صدا و نوع کارهایش جذب شده اند و دوستش داشتند و دارند. به نظر من اشتباه است که بخواهیم از بعد حرفه ای راجع به این موضوع صحبت کنیم.  قطعا هنرمندی که روی مخاطب خود تاثیر گذاشته است یقینا احساس خوبی را منتقل کرده است. نمره دادن و قضاوت در مورد آثار جوانی که عمر کوتاهی داشته اشتباه است.»
این آهنگساز با سابقه صحبت های خود را اینگونه ادامه داد:«من امیدوارم در طول زندگی هنری هنرمندان قدر احساس آنها را بدانیم زیرا با ارزش است. قبل از اینکه اتفاق و پیش زمینه ای برای رفتن هنرمندان پیش بیاید همین انرژی های مثبتی که از او گرفته ایم را باید تقدیمش کنیم. باید بزرگی او را درک کنیم و احساس خوبش را دنبال کنیم. این اتفاق برای مرتضی رخ داد هرچند که در روزها و ماه های پایانی عمرش بیشتر بود. انرژی هایی که طی این یکی دو ماه اخیر به مرتضی تقدیم شد نشان می دهد که ظرفیت بالایی در بین مخاطبان و هنرمندان است. نکته مهم این است که امیدوارم این اتفاقات بابت ترحم نبوده باشد و حقیقتا او را از لحاظ شخصیت و هنر درک کرده باشند.»
افکاری نهایتا گفت:«همه متاثر هستند و این ناراحتی بیشتر به خاطر جوانی است که عمر او کوتاه شده است. امیدوارم روحش شاد باشد و می دانم که اینگونه است زیرا به آرامش رسید.»

مرتضی پاشایی,علیرضا افکاری,رادیو پدیده,radio padide
آمار بازدید : 738
تعداد نظرات (0)
ارسال نظر
لطفا صبر کنید...
 

پر بازدید ترین آهنگ ها

View More ▶

ارتباط با ما

کاراکتر باقی مانده : 500