ورود به حساب کاربریبازیابی کلمه عبورجهت ثبت نام در رادیو پدیده اینجا کلیک کنید
نویسنده : فاطمه فدایی
|
تاریخ : سه‌شنبه 27 آبان 1393 - ساعت 19:06:49
چاپ خبر

حضور نوازندگان زن در کنسرت‌ها مانعی ندارد

سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد حضور نوازندگان زن در کنسرت‌هایی که مجوز ارشاد را دارند، بلامانع است.حسین نوش‌آبادی سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دومین نشست از سلسله نشست‌های تبیین سیاست‌های راهبردی وزارت ارشاد در حوزه‌های مختلف فرهنگی و هنری در جمع خبرنگاران گفت: ارکسترهای سمفونیک و ملی در دوره‌های گذشته در پی سهل‌انگاری‌هایی به تعطیلی‌ها کشانده شد اما سعی داریم روند راه‌اندازی این دو ارکستر را به جریان بیندازیم تا شاهد اولین حضور آنها در جشنواره موسیقی فجر باشیم.


nosh.jpgسخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد حضور نوازندگان زن در کنسرت‌هایی که مجوز ارشاد را دارند، بلامانع است.حسین نوش‌آبادی سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دومین نشست از سلسله نشست‌های تبیین سیاست‌های راهبردی وزارت ارشاد در حوزه‌های مختلف فرهنگی و هنری در جمع خبرنگاران گفت: ارکسترهای سمفونیک و ملی در دوره‌های گذشته در پی سهل‌انگاری‌هایی به تعطیلی‌ها کشانده شد اما سعی داریم روند راه‌اندازی این دو ارکستر را به جریان بیندازیم تا شاهد اولین حضور آنها در جشنواره موسیقی فجر باشیم.
نوش‌آبادی همچنین در پاسخ به این نکته که چرا حضور نوازنده زن در کنسرت‌هایی که در شهرستان‌ها با مجوز وزارت ارشاد برگزار می‌شود با مشکل مواجه است؟ گفت: حضور نوازنده‌های زن در کنسرت‌هایی که به شکل جمعی برگزار می‌شود، بلامانع است و آنچه باعث صادر نشدن مجوز برای بانوان در عرصه موسیقی می‌شود، اجرا به صورت تک‌خوانی و تک‌نوازی است. همچنین آواز و اجرای نوازندگان زن در اجراهای ویژه بانوان بلامانع است. . بنابراین اگر وزارت ارشاد مجوزی برای حضور جمعی بانوان ارائه داده، گروه‌های تندرو نمی‌توانند مانع شوند اما به طور طبیعی باید افرادی که در این کنسرت‌ها حضور می‌یابند رعایت عفاف و حجاب را بکنند تا این مسائل حساسیت ایجاد نکند. ما هم از هنرمندانمان درخواست داریم که به برخی مسائل حساسیت‌زا توجه کنند.
نوش‌آبادی درباره صدور مجوز برای گروه ها و خواننده‌های زیرزمینی نیز اینگونه واکنش نشان داد: مجوزهایی که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای آثار صادر می‌کند مبتنی بر آثار است نه شخصیت افراد. مجوزهای ما روی اثر و محتوا تأکید دارد و اگر اثری که درخواست مجوز داده محتوای مناسبی داشته باشد مجوز می‌گیرد. شاید شخص مجوزگیرنده سابقه‌ خوبی در جامعه نداشته باشد.
وی مشخصا درباره افرادی چون امیرحسین مقصودلو معروف به امیرتتلو و آرمین گفت: درباره این دو فرد هنوز مجوز اعطا نشده است و باید آثارشان دوباره ارائه شود. درباره آمدن یانی، خواننده به ایران نیز اطلاعی ندارم چرا که به وزارت ارشاد ارتباطی ندارد.

سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی,نوش‌آبادی,نوازنده‌های زن در کنسرت‌ها,رادیو پدیده,radio padide
آمار بازدید : 404
تعداد نظرات (0)
ارسال نظر
لطفا صبر کنید...
 

پر بازدید ترین آهنگ ها

View More ▶

ارتباط با ما

کاراکتر باقی مانده : 500