ورود به حساب کاربریبازیابی کلمه عبورجهت ثبت نام در رادیو پدیده اینجا کلیک کنید
نویسنده : فاطمه فدایی
|
تاریخ : شنبه 15 آذر 1393 - ساعت 10:05:25
چاپ خبر

قدرشناسی اصفهانی ها در سالروز درگذشت تاج اصفهانی

مردم و هنرمندان اصفهانی دوستدار زنده یاد استاد جلال تاج اصفهانی با حضور در تکیه سیدالعراقین، یاد و خاطره این هنرمند فقید را در سی و سومین سالروز درگذشتش گرامی داشتند.


-اصفهاني-23975.jpgمردم و هنرمندان اصفهانی دوستدار زنده یاد استاد جلال تاج اصفهانی با حضور در تکیه سیدالعراقین، یاد و خاطره این هنرمند فقید را در سی و سومین سالروز درگذشتش گرامی داشتند.
حسین نیکونژاد مدرس و پژوهشگر موسیقی درباره مراسم بزرگداشت تاج اصفهانی گفت: سی و سومین  مراسم بزرگداشت استاد جلال تاج اصفهانی صاحب مکتب آواز اصفهان به همت استاد علی اصغر شاه زیدی که یکی از شاگردان باوفای وی است، در روز 5شنبه 13 آذرماه از ساعت 2 بعد از ظهر  آغاز شد.
این مدرس و پژوهشگر موسیقی در ادامه افزود: این مراسم طبق سنوات قبل برسر مزار استاد تاج اصفهانی در تکیه سیدالعراقین واقع در تخت فولاد اصفهان با حضور آقایان سید رضا طباطبایی، مصطفی محبی زاده، مرتضی محبی زاده ، علی علاقه بند و عده کثیری از پیشکسوتان، هنرمندان و دوستداران موسیقی برگزار شد.
وی همچنین عنوان کرد: در این مراسم پس از قرائت کلام الله مجید، صدای استاد تاج و آواز دلنشین وی برای حاضران پخش شد، سپس هنرمندانی چون نعمت الله ستوده، محمد تقی سعیدی و حسن اکلیلی در مورد زنده یاد تاج اصفهانی سخنرانی کردند و در ادامه نیز غلامرضا دوامی با صدای گرمش به اجرای آواز پرداخت.
حسین نیکونژاد گفت: در بخش دیگری از این مراسم فایل صوتی سخنرانی دکتر شفیعی و استاد منوچهر قدسی به همراهی آواز دلنشین علی اصغر شاه زیدی که سالهای قبل در همین مکان ضیط شده بود برای حضار پخش شد.
این مدرس و پژوهشگر موسیقی ادامه داد: در پایان برنامه، علی اصغر شاه زیدی به جایگاه دعوت شد و پس از سخنرانی، قطعه ای آواز در دستگاه همایون با مطلع«از تو با مصلحت خویش نمی پردازم/  همچو پروانه که می سوزم و در پروازم» اجرا کرد. بیت آخر این شعر «گرتوخواهی که بجویی دلم امروز بجوی/ ورنه بسیار بجویی و نیابی بازم» بروی سنگ مزار استاد تاج حک شده است.


درگذشت تاج اصفهانی ,حسین نیکونژاد,
آمار بازدید : 905
تعداد نظرات (0)
ارسال نظر
لطفا صبر کنید...
 

پر بازدید ترین آهنگ ها

View More ▶

ارتباط با ما

کاراکتر باقی مانده : 500