ورود به حساب کاربریبازیابی کلمه عبورجهت ثبت نام در رادیو پدیده اینجا کلیک کنید
نویسنده : فاطمه فدایی
|
تاریخ : دوشنبه 17 آذر 1393 - ساعت 11:18:11
چاپ خبر

مهدی مدرس:معضل دانلود آثار موسیقی حل نخواهد شد و با آن کنار آمده‌ام

نشست خبری آلبوم «مسیر رویایی» که چندی پیش با صدای «مهدی مدرس» منتشر شده بود برگزار شد. علاوه بر این خواننده سایر عوامل تولید و پخش آلبوم هم در این نشست حضور داشتند و پاسخگوی سوالات خبرنگاران و اصحاب رسانه ها بودند. اولین آلبوم رسمی مدرس در سال 90 به بازار عرضه شد و او پس از آن نسبت به برگزاری کنسرت در تهران و سایر شهرستانها اقدام کرد. خواننده قطعه «خوابم نمیبره» در نشست خبری دومین آلبوم خود پیرامون جزئیات این مجموعه و فعالیت های آینده خود سخن گفت. گزارش این برنامه را در ادامه می خوانید:


aaa-(8).jpgشست خبری آلبوم «مسیر رویایی» که چندی پیش با صدای «مهدی مدرس» منتشر شده بود برگزار شد. علاوه بر این خواننده سایر عوامل تولید و پخش آلبوم هم در این نشست حضور داشتند و پاسخگوی سوالات خبرنگاران و اصحاب رسانه ها بودند. اولین آلبوم رسمی مدرس در سال 90 به بازار عرضه شد و او پس از آن نسبت به برگزاری کنسرت در تهران و سایر شهرستانها اقدام کرد. خواننده قطعه «خوابم نمیبره» در نشست خبری دومین آلبوم خود پیرامون جزئیات این مجموعه و فعالیت های آینده خود سخن گفت. گزارش این برنامه را در ادامه می خوانید:
مهدی مدرس درباره مقوله پخش آلبوم و کیفیت بسته بندی اثر خود گفت:« برخی از همکاران شرکت های پخش کم لطفی می کنند و می خواهند پوستر آلبوم های خودشان را روی پوستر آلبوم من بچسبانند. پخش این آلبوم هنوز تمام نشده است و ادامه دارد ولی این کاملا طبیعی است که در بعضی مناطق، آلبوم کمتر پخش شود. وقتی آلبومی پخش می شود، پس از چند ساعت، در سایت ها آماده دانلود است.  به همین دلیل بخش قابل توجهی از آلبوم های موسیقی مرجوع می شوند. این دانلود ها به کیفیت پخش ضربه زده است. در ایران تبلیغات محیطی هم وجود ندارد و همه این مسائل باعث می شوند که شرکت های پخش ترجیح دهند با بسته بندی نازل تری کار را ارائه کنند.»
او در ادامه افزود:« برای اجرا و برگذاری کنسرت ، باید توسط مردم شنیده شویم. حال گاهی با دانلود شنیده می شویم گاهی با خرید آلبوم. مدت زیادی است که افراد زیادی برای حل مشکل دانلود فکر می کنند ولی به نظرم این معضل حل نخواهد شد و با آن کنار آمده ام.»
مدرس پیرامون جزئیات آلبوم مسیر رویایی اضافه کرد:« تا امروز واکنش مردم، کامنت ها و نظر سنجی ها خیلی خوب بوده است و سه الی چهار قطعه بیشتر به دل مردم نشسته است. در آلبوم قبل، به خاطر تعدد تنظیم کننده ها مشکلاتی پیش آمد. هماهنگ کردن چند نفر، خیلی سخت است. در کار کردن با یک نفر، هماهنگی بیشتری پیش می آید ولی ریسک دارد و گاهی آلبوم دچار یکنواختی می شود. در این آلبوم سعی کردیم تنوع سبک در تنظیم داشته باشیم. این اولین اثر کامل آرتا میربستانی است. او بسیار هنرمند است و اطمینان دارم از او بیشتر خواهید شنید. ما 15 کار آماده برای تولید آلبوم داشتیم ولی فقط 9 کار را انتخاب کردیم. سعی کرده ایم کارها تماما متفاوت باشد تا هیچ گونه یکنواختی در کار پیش نیاید.»
آرتا میربستانی، آهنگساز و تنظیم کننده آلبوم مسیر رویایی، هم در بخشی از جلسه گفت:« آلبوم شهرام سپهر و مهرزاد اصفهانپور را آماده پخش داریم. دوست دارم یک آلبوم کامل را کار کنم تا اینکه فقط در چند قطعه حضور داشته باشم. برای نشان دادن وسعت صدای هر خواننده در قالب یک تفکر باید تمام یک آلبوم برای آن خواننده بسازم. ترجیح می دهم با دوستان خودم مثل مهدی مدرس و میلاد تهرانی کار کنم. چون شناخت و اعتماد خیلی بیشتر است. در کار کردن یک آلبوم ، مهمترین بخش ، بحث اعتماد است.»
مهشاد عرب هم صحبت های خود درباره مسیر رویایی را اینگونه مطرح کرد:«کارهای این آلبوم، کاملا حسی و عاشقانه است. من همه ترانه هایم را بر اساس مراجعه خواننده ها می نویسم. هیچ وقت ترانه ام را پیشنهاد نمی دهم. ولی به نظرم خیلی خوب است که ترانه سراها ، ترانه را به خواننده ها پیشنهاد می دهند.»
میلاد تهرانی هم به عنوان یکی دیگر از ترانه سراهای این مجموعه افزود:«از سال 83 تا 93 با مجله موفقیت همکاری می کردم. بیشتر شعر کار کردم. برای کشف فضاهای جدید در شعر، ترانه نوشته ام. بعد از چند سال زندگی در کانادا به تازگی به ایران برگشته ام و در چند آلبوم آرتا میر بستانی همکاری کرده ام.»

آلبوم مسیر رویایی,مهدی مدرس
آمار بازدید : 495
تعداد نظرات (0)
ارسال نظر
لطفا صبر کنید...
 

پر بازدید ترین آهنگ ها

View More ▶

ارتباط با ما

کاراکتر باقی مانده : 500