ورود به حساب کاربریبازیابی کلمه عبورجهت ثبت نام در رادیو پدیده اینجا کلیک کنید
نویسنده : فاطمه فدایی
|
تاریخ : پنج‌شنبه 11 دی 1393 - ساعت 08:35:18
چاپ خبر

انتشار آلبومی با صدای یک خواننده روشن‌دل

آلبوم موسیقی «چه می‌شد» در فضای موسیقی ایرانی با ترکیبی از تصنیف‌های قدیمی و جدید، با صدای هاتف شرار، خواننده‌ی جوان نابینا روانه‌ی بازار شد.


01-578.jpgآلبوم موسیقی «چه می‌شد» در فضای موسیقی ایرانی با ترکیبی از تصنیف‌های قدیمی و جدید، با صدای هاتف شرار، خواننده‌ی جوان نابینا روانه‌ی بازار شد.
هاتف شرار در تشریح جزییات این آلبوم اظهار کرد: آلبوم «چه می‌شد» با رویکردی به تصانیف گذشته و نحوه‌ی تنظیم آثاری که در طول دهه‌های 30 و 40 توسط بزرگان موسیقی ایران تولید شده بودند و وفاداری به فضای اصیل آن تصانیف تولید شده است. این آلبوم، نخستین مجموعه‌ی موسیقایی من است. تصانیف آلبوم در مایه‌ی دشتی و بیات اصفهان شامل سه تصنیف قدیمی از ساخته‌های زنده‌یادان مجید وفادار و مهندس همایون خرم و دو تصنیف از ساخته‌های خودم تنظیم شده است.
این خواننده‌ی جوان در توضیح تصانیف آلبوم گفت: تصنیف‌های «گلنار» و «خنده عاشق» از ساخته‌های زنده‌یاد مجید وفادار با کلامی از زنده‌یاد کریم فکور و تصنیف «چه می‌شد» از ساخته‌های زنده‌یاد مهندس همایون خرم با کلامی از زنده‌یاد تورج نگهبان تصنیف‌های قدیمی هستند که با تنظیم محمود رضایی، از موسیقیدان‌های بنام جامعه‌ی نابینایان با رویکرد وفاداری به فضای اصلی آن آثار اجرا و ضبط شده‌اند.
او ادامه داد: در کنار این تصنیف‌ها، دو تصنیف «قرار بود» با کلامی از حامد عسگری و «حالمان بد نیست» با کلامی از حمیدرضا رجایی از ساخته‌های خودم آهنگ‌های جدید این آلبوم را تشکیل می‌دهند. مضاف بر این‌ها، قطعه‌ی آوازی در مایه‌ی بیات اصفهان با سنتور امیرحسین رؤوفی روی شعری از حمیدرضا رجایی تنها قطعه ساز و آواز این آلبوم است.
شرار با اشاره به بهبود شرایط اخذ پروانه‌ی انتشار آلبوم موسیقی، اظهار کرد: در طول چند سال اخیر، تولید یک آلبوم موسیقی برای یک هنرمند جوان پروسه‌های پیچیده‌ای را داشته، اما خوشبختانه این روند روبه اصلاح است. خود من در مدت 10 روز موفق به اخذ مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شدم و با توجه به ذهنیتی که از گذشته درباره‌ی سختی‌های تولید آلبوم موسیقی داشتم، زمانی که اقدام به اخذ مجوز کردم و با همراهی مسوولان ذی‌ربط در دفتر موسیقی مواجه شدم، دورنمای روشنی در ذهنم ترسیم شد.
این خواننده‌ی نابینا، اقبال عمومی جامعه به یک اثر هنری را یکی از راه‌های جذب حامی و اسپانسر دانست و گفت: در روزگاری که تنوع، یکی از مهم‌ترین محور‌های علائق اقشار مختلف جامعه به‌شمار می‌رود، کار تولیدکنندگان آثار شنیداری سخت‌تر می‌شود. در این شرایط، تولید آثار فاخر با در نظر گرفتن علایق و شعور بالای مخاطبان می‌تواند یکی از راه‌کارهای جذب حامیان مالی باشد.

آلبوم موسیقی «چه می‌شد», هاتف شرار,
آمار بازدید : 425
تعداد نظرات (0)
ارسال نظر
لطفا صبر کنید...
 

پر بازدید ترین آهنگ ها

View More ▶

ارتباط با ما

کاراکتر باقی مانده : 500