ورود به حساب کاربریبازیابی کلمه عبورجهت ثبت نام در رادیو پدیده اینجا کلیک کنید
نویسنده : فاطمه فدایی
|
تاریخ : دوشنبه 6 بهمن 1393 - ساعت 10:13:39
چاپ خبر

در هر شرايطى تلاش كردم و صورتم را با سيلى سرخ كردم

چند روز قبل جدول اجراهای سی امین جشنواره بین المللی موسیقی فجر منتشر شد. گروه ها و خواننده های مختلف از تمامی سبک های مختلف طی یک هفته در سالن های پایتخت روی صحنه می روند و با همدیگر رقابت خواهند داشت. در این بین اجرای ارکستر سمفونی عراق در تالار وحدت تهران یکی از آن بخش های این جدول بود که بازخوردهای گوناگونی را به دنبال داشت. «محسن شریفیان» یکی از موزیسین های مطرح و بی حاشیه کشور است که نسبت به اجرای ارکستر سمفونی عراق واکنش نشان داده است. او که از چهره های با سابقه جشنواره موسیقی فجر هم به حساب می آید یادداشت انتقادی و نسبتا تندی را پیرامون این اجرا در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرده است:


lian-band.jpgچند روز قبل جدول اجراهای سی امین جشنواره بین المللی موسیقی فجر منتشر شد. گروه ها و خواننده های مختلف از تمامی سبک های مختلف طی یک هفته در سالن های پایتخت روی صحنه می روند و با همدیگر رقابت خواهند داشت. در این بین اجرای ارکستر سمفونی عراق در تالار وحدت تهران یکی از آن بخش های این جدول بود که بازخوردهای گوناگونی را به دنبال داشت. «محسن شریفیان» یکی از موزیسین های مطرح و بی حاشیه کشور است که نسبت به اجرای ارکستر سمفونی عراق واکنش نشان داده است. او که از چهره های با سابقه جشنواره موسیقی فجر هم به حساب می آید یادداشت انتقادی و نسبتا تندی را پیرامون این اجرا در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرده است:

«دوستانه به وزير محترم فرهنگ و ارشاد اسلامى
جناب آقاى جنتى
در برنامه سى امين جشنواره موسيقى فجر از اجراى اركستر سمفونى عراق خبر داده شده در حالى كه در اين برنامه هيچ خبرى از اجراى اركستر ملى ايران و يا سمفونى تهران نيست.
مى دانم وضعيت نامطلوب و رو به تعطيل اركستر هاى ياد شده به دوره ى قبل از شما بر مى گردد و از تاكيد شخص شما و همكارانتان براى احياى آن هم اطلاع دارم، اما سوال اينجاست كه  چرا در اين شرايط از اركستر سمفونى عراق به جشنواره موسيقى فجر دعوت مى شود؟! آيا مى دانند اركستر سمفونيك يه كشور به نوعى هويت فرهنگى آن محسوب مى شود؟! آنوقت با كدام هزينه و با چه هدفى اركستر عراق را دعوت مى كنند؟! من نژاد پرست نيستم ولى در چنين شرايطى دعوت از اركستر سمفونى عراق باعث تحقير من به عنوان يك ايرانى مى شود؛ از طرفى چراغى كه به خانه رواست به مسجد حرام است. از نهمين جشنواره براى حفظ اين جشنواره در هر شرايطى تلاش كردم و صورتم را با سيلى سرخ كردم... كه البته اين شامل حال اغلب هنرمندان هم مى شود، اما نمى توانم در برابر بى توجهى به اركستر كشورم چيزى نگويم؟!»

محسن شریفیان,اجرای ارکستر سمفونی عراق,
آمار بازدید : 430
تعداد نظرات (0)
ارسال نظر
لطفا صبر کنید...
 

پر بازدید ترین آهنگ ها

View More ▶

ارتباط با ما

کاراکتر باقی مانده : 500