ورود به حساب کاربریبازیابی کلمه عبورجهت ثبت نام در رادیو پدیده اینجا کلیک کنید
نویسنده : فاطمه فدایی
|
تاریخ : سه‌شنبه 14 بهمن 1393 - ساعت 19:33:08
چاپ خبر

اپرای سعدی با صدای محمد معتمدی روی صحنه خواهد رفت

غریب‌پور قریبِ ده سال است مشغولِ ساختِ اپراهای عروسکی است و با روی صحنه بردن آثاری چون "لیلی و مجنون"، "عاشورا"، "مکبث"، "رستم و سهراب"، "حافظ" و "مولوی" تا حدودی توانسته رویای خود برای ایجادِ اپرای ملی را تحقق بخشد.


53798_635585154877792752_m.JPGغریب‌پور قریبِ ده سال است مشغولِ ساختِ اپراهای عروسکی است و با روی صحنه بردن آثاری چون "لیلی و مجنون"، "عاشورا"، "مکبث"، "رستم و سهراب"، "حافظ" و "مولوی" تا حدودی توانسته رویای خود برای ایجادِ اپرای ملی را تحقق بخشد.
حالا او در جدید‌ترین تجربهٔ کارگردانی خود، اپرای "سعدی" را با بیش از ۲۰ نقش متفاوت، اواخرِ بهمن‌ماه در حالی رویِ صحنه خواهد برد که برای انتخابِ نقش سعدی از بیش از ۴۰ خواننده تست صدا گرفته و در ‌‌نهایت محمد معتمدی را به عنوان خوانندهٔ این نقش انتخاب کرده است. علاوه بر او، در این اجرا سحر محمدی در نقش "حنونه" (خواهر منصور حلاج)، علی زندوکیلی در نقش "منصور حلاج"، اسحاق انور در دو نقش "مرد مست" و "شاعر درباری" و مهرداد ناصحی در نقش "فرعون" حضور خواهند داشت؛ اما نکتهٔ مهم در این میان، این است که خوانندگان در این اپرا، تنها نقشِ خوانندگی ایفا نمی‌کنند و به عنوانِ خواننده-بازیگر حضور دارند. همچنین بابک نصیری‌خواه نیز رهبری گروهِ کر را به عهده خواهد داشت.
آهنگسازِ این اثر با توجه به سفرهای متعددی که "سعدی" در طول حیاتِ خویش انجام داده، از موسیقی‌های متنوعی بهره گرفته است؛ از همین روست که در این اثر هم موسیقی کلاسیک شنیده می‌شود و هم موسیقی ایرانی و نواحی و قطعاتی از عبدالقادرِ مراغی.
غریب‌پور در این اپرا تلاش کرده تا به شکلی دراماتیک به وجوهی از زندگیِ سعدی بپردازد که تاکنون توجه کمتری به آن شده است.

محمد معتمدی
آمار بازدید : 479
تعداد نظرات (0)
ارسال نظر
لطفا صبر کنید...
 

پر بازدید ترین آهنگ ها

View More ▶

ارتباط با ما

کاراکتر باقی مانده : 500