ورود به حساب کاربریبازیابی کلمه عبورجهت ثبت نام در رادیو پدیده اینجا کلیک کنید
نویسنده : فاطمه فدایی
|
تاریخ : سه‌شنبه 28 بهمن 1393 - ساعت 22:45:58
چاپ خبر

مهدی شمس نیکنام: خوانندگان نیازمند صداسازی هستند

به نقل از  ستاد خبری سی‌امین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر، مهدی شمس نیکنام عضو هیات داوران بخش آواز جمعی درباره شرکت‌کنندگان در جشنواره گفت: گروه‌هایی که امسال در جشنواره شرکت کرده بودند و همچنین گروه‌هایی که فرصت اجرای صحنه‌ای را بدست آوردند واقعا نسبت به دوره‌های قبل پیشرفت داشتند.


54427_635597732640895063_m.jpgبه نقل از  ستاد خبری سی‌امین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر، مهدی شمس نیکنام عضو هیات داوران بخش آواز جمعی درباره شرکت‌کنندگان در جشنواره گفت: گروه‌هایی که امسال در جشنواره شرکت کرده بودند و همچنین گروه‌هایی که فرصت اجرای صحنه‌ای را بدست آوردند واقعا نسبت به دوره‌های قبل پیشرفت داشتند.
وی افزود: این پیشرفت در کار گروه‌های شهرستانی بسیار به چشم می‌آید. آن‌ها نسبت به گذشته تنوع بیشتری در کار‌هایشان ایجاد کرده‌اند و می‌توان به آینده کارشان بسیار امیدوار بود.
شمس نیکنام اظهار کرد: می‌توانم بگویم همه گروه‌ها نمره خوبی می‌گیرند اما من به گروه‌های شهرستانی نمره بالاتری می‌دهم چون با امکانات کمی که دارند خیلی خوب کار کرده‌اند. این گروه‌ها نسبت به گذشته پیشرفت چشمگیری داشتند و سطح کارشان به مراتب بالا‌تر رفته بود. این موضوع ما را خیلی خوشحال کرد و فکر می‌کنم اگر برنامه ریزی خوبی برای گروه‌ها داشته باشیم و بتوانیم طی سال با آن‌ها در ارتباط باشیم، در جشنوار‌‌های آینده شاهد شکوفایی و بالندگی بیشتر آن‌ها خواهیم بود.
وی ادامه داد: اگر فرصتی برای ارتباط مستمر گروه‌های جوان و استادان هر عرصه در همه ایام سال فراهم شود، آن‌ها می‌توانند اشکالات خود را برطرف کنند و انگیزه بیشتری هم برای کار داشته باشند. نمی‌توانیم از این نکته مهم چشم پوشی کنیم که جوانان نیاز به نظارت دقیق در کار‌هایشان دارند و نباید آن‌ها را‌‌ رها کنیم و توقع داشته باشیم خیلی عالی کار کنند.
عضو هیات داوران بخش آواز جمعی سی‌امین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر در ادامه به ارائه راهکارهایی در این عرصه پرداخت و اظهار کرد: به نظرم باید روی صداهای خواننده‌های گروه‌ها کار کرد. نمی‌دانم همه این افراد زیر نظر استاد کار می‌کنند یا نه اما در هر صورت از نظر صداسازی ضعیف هستند و باید برای حل این مشکل تدبیری بیندیشند.
شمس نیکنام با بیان اینکه حمایت‌ از هنرمندان برگزیده در پایان جشنواره امسال شکل عملی به خود می‌گیرند، بیان کرد: ما این موضوعات را با آقای ریاحی دبیر جشنواره مطرح کردیم و ایشان هم استقبال کردند. امیدواریم از سال آینده فضا برای ارتباط مستمر استادان صاحب فن و گروه‌های مختلف در سراسر کشور فراهم شود و در ایام جشنواره شاهد کارهایی بهتر با اشکالات کمتر باشیم.
عضو هیات انتخاب بخش آواز جمعی سی‌امین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر در پایان گفت: جشنواره‌ها می‌توانند محملی برای شکل گیری بهترین اتفاقات باشند و با اضافه شدن بخش‌های حمایتی بخصوص در کانون برگزیدگان جشنواره فجر، جشنواره به محملی برای ارتقای موسیقی کشور بدل خواهد شد.
هیات داوران بخش آواز جمعی را مهدی شمس نیکنام، ‌نسرین ناصحی، ‌حمید عسکری، میلاد عمرانلو و رازمیک اوحانیان تشکیل می‌دهند.

سی‌امین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر,مهدی شمس نیکنام,
آمار بازدید : 524
تعداد نظرات (0)
ارسال نظر
لطفا صبر کنید...
 

پر بازدید ترین آهنگ ها

View More ▶

ارتباط با ما

کاراکتر باقی مانده : 500