ورود به حساب کاربریبازیابی کلمه عبورجهت ثبت نام در رادیو پدیده اینجا کلیک کنید
نویسنده : فاطمه فدایی
|
تاریخ : چهارشنبه 13 اسفند 1393 - ساعت 08:21:02
چاپ خبر

كيهان كلهر در واشنگتن نواخت/ همنوایی موسیقی ایران و هند

كيهان كلهر كمانچه‌نواز مشهور ايرانی بار ديگر در واشنگتن به اجرای موسيقی پرداخت.

كيهان كلهر در واشنگتن نواخت/ همنوایی موسیقی ایران و هند

 

كيهان كلهر كمانچه‌نواز مشهور ايرانی بار ديگر در واشنگتن به اجرای موسيقی پرداخت.
به نقل از واشنگتن تايمز، يكشنبه شب مصادف با ۱۰ اسفند اجراي گروهي در كنسرت‌هال مركز كندي واشنگتن كه از سوي مركز هنر اين شهر ترتيب داده شوده بود، ميزبان بخشي از پانزدهمين تور سالانه «جاده ابريشم» بود.
در بخشی از اين كنسرت و به عنوان يكي از موفق ترين اجراها، يك دونوازي اجرا شد كه در آن كيهان كلهر در قطعه‌اي با عنوان «جوگالباندي» با سندپ داس همراه شده بود. اين دو موسيقيدان با دو پس زمينه متفاوت از هند و ايران، در هم‌نوازي تبلا كه معادل درامز در موسيقي هندي است و كمانچه سازي اثرگذار از ايران، يكديگر را تكميل كردند و يك ويولن و ويولونسل نيز به صورت سولو در برخي از موارد آنها را همراهي مي كرد. اين قطعه نرم و روان شروع شد و به تدريج اوج گرفت و بالا رفت.
اين روزنامه نوشت: يويوما نوازنده مشهور ويولنسل، اين گروه موسيقي را با همراهي گروهي از برجسته‌ترين چهره هاي جهاني تشكيل داده است.
در اين ميان برخي از قطعات موفق‌تر از ديگران ظاهر شدند. كوجيرو اومزاكي با قطعه «بخش داخل بخش خارج» تلاشي براي دربرگيري كل پروژه ارايه كرد و ساختاري سهل الوصول با يك ميان پرده كوتاه را با آلات موسيقي ژاپني نواخت. درهمه آثاري كه با همكاري همه گروه شكل گرفتند، صداي آلات موسيقي غربي بيشتر به گوش مي رسيد
يكي از موفق‌ترين آثار «پروژه تارانتا» جيواني سوليما بود كه تركيبي از كوارتت زهي با سازهاي كوبه‌اي را ارايه كرد و هردو بخش كاملا جا افتاده، اجازه بروز به بخش ديگر را مي داد.پابان بخش این كنسرت قطعه اي از «سوييت ۸/۶ لاتين» با اجراي ادوارد پرز بود كه موسيقي آمريكاي لاتين را با گايتا كه سازي محلي است، همراهي مي كرد.

 

كيهان كلهر,قطعه‌«جوگالباندي»,اجرای كيهان كلهر درواشنگتن
آمار بازدید : 291
تعداد نظرات (0)
ارسال نظر
لطفا صبر کنید...
 

پر بازدید ترین آهنگ ها

View More ▶

ارتباط با ما

کاراکتر باقی مانده : 500