ورود به حساب کاربریبازیابی کلمه عبورجهت ثبت نام در رادیو پدیده اینجا کلیک کنید
نویسنده : Admin
|
تاریخ : یک‌شنبه 24 اسفند 1393 - ساعت 23:35:25
چاپ خبر

ویژه برنامه‌های شبکه سحر در نوروز

«عالیم قاسم‌اف» دعای تحویل سال نو را می‌خواند

دعای تحویل سال نو شمسی در سیمای آذری شبکه جهانی سحر برای نخستین بار با صدای خواننده محبوب جمهوری آذربایجان به آنتن می‌رود.

«عالیم قاسم‌اف» دعای تحویل سال نو را می‌خواند

به گزارش خبرگزاری فارس، علیرضا سلیمانی زاده مدیر شبکه جهانی سحر با اعلام این خبر گفت: مخاطبان سیمای آذری در جمهوری آذربایجان و اقصی نقاط جهان آغاز سال نو شمسی را با صدای خواننده مشهور آذربایجانی جشن می گیرند.

به گفته مدیر شبکه سحر، سیمای آذری به صورت متفاوت و با یک رویکرد جدید برنامه سه ساعته زنده ای را برای آغاز سال نو شمسی تدارک دیده است که در این برنامه برای اولین بار دعای تحویل سال نو با صدای عالیم قاسم اف، پدیده موسیقی شرق پخش خواهد شد.

سلیمانی‌زاده هدف از این اقدام را شناساندن تقویم جلالی و ضرورت اشاعه اشتراکات تاریخی و فرهنگی مردم منطقه که یکی از آنها مبنای سالشماری و تقویم است، دانست.

مدیر شبکه جهانی سحر با اشاره به ابتکار خوب ایران در ثبت روز جهانی نوروز در یونسکو گفت: امیدواریم شبکه جهانی سحر نیز با گرامیداشت روز اول فروردین/ 21 مارس سهم کوچکی در همگرایی مردم منطقه ایفا کند و منادی صلح و احترام متقابل «روز جهانی نوروز» باشد.

عالم قاسیم‌اف که به سفارش شبکه جهانی سحر دعای تحویل سال جدید را زمزمه کرده است، از مشهورترین خواننده‌های جمهوری آذربایجان است که کنسرت های با مضمون عارفانه اش در کشورهای مختلف طرفداران زیادی دارد.

در جمهوری آذربایجان هر چند آغاز سال نو بر اساس تقویم میلادی است اما همانند ایران و براساس گاهشماری جلالی، اول فروردین به عنوان آغاز سال نوی طبیعت و جشن نوروز در یاد و خاطر مردم این دیار باقی مانده و همه ساله جشن نوروز باشکوه خاصی برگزار می شود.

شبکه جهانی سحر همه ساله برنامه های ویژه نوروز کشورهای برگزارکننده نوروز را در شکل‌های مختلف برنامه سازی پخش می کند.

عالیم قاسم‌اف, دعای سال تحویل, شبکه جهانی سحر
آمار بازدید : 749
تعداد نظرات (0)
ارسال نظر
لطفا صبر کنید...
 

پر بازدید ترین آهنگ ها

View More ▶

ارتباط با ما

کاراکتر باقی مانده : 500