ورود به حساب کاربریبازیابی کلمه عبورجهت ثبت نام در رادیو پدیده اینجا کلیک کنید
نویسنده : Admin
|
تاریخ : یک‌شنبه 30 فروردین 1394 - ساعت 21:29:58
چاپ خبر

فینال مسابقه «هزار صدا» برگزار شد

خوانندگان برتر هزارصدای موسیقی سنتی انتخاب شدند

دور نهایی برنامه هزار صدای موسیقی سنتی شنبه 29 فروردین به داوری نادر گلچین، میلاد کیایی و سید عباس سجادی در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران برگزار شد.

خوانندگان برتر هزارصدای موسیقی سنتی انتخاب شدند

به گزارش خبرگزاری فارس، در این برنامه که با حضور هادی منتظری، حمیدرضا نوربخش، مهران مهرنیا، محمد هاشم حمدوند، پرواز همای، حمید اسفندیاری، حسین مجیدیان، ابراهیم اسماعیلی، رحمت شاکری، یلدا یزدانی، علی اکبر رفوگران و جمعی دیگر از هنرمندان برگزار شد، پنج گروه منتخب از برنامه های قبل هزار صدا به نام های آوای تذرو، دلنوازان، سخن عشق، قاصدک و گروه واحه با یکدیگر به رقابت پرداختند.

در پایان این برنامه و بر اساس رای هیات داوران علیرضا جعفرزاده و سیدشهاب روحانی ماسوله به عنوان خوانندگان برتر هزارصدای موسیقی سنتی انتخاب شدند. پارسا جعفری(تار)، آرمین عمرانی(پیانو)، محمداحمدوند(تار)، محمد حسین عباسی (سنتور) و نوید عرب(سنتور) به عنوان نوازندگان برتر و گروه های دلنوازان، آوای تذرو و واحه به عنوان گروه‌های برتر برگزیده شدند.

نادر گلچین خواننده صاحب نام موسیقی و داور و کارشناس آخرین برنامه هزار صدا در صحبت هایی در خصوص آثار ارائه شده توسط گروه های منتخب موسیقی در این برنامه گفت: اجراهای متفاوتی از موسیقی قدیم و معاصر ایرانی را دیدیم و شنیدیم. مهم نیست شما چه نوع موسیقی را ارائه می دهید و یا در کارتان از چه نوع اشعاری استفاده می‌کنید؛ بلکه مهم ارائه موسیقی به شکلی مطلوب و خوب است. قدرت صدا، تنالیته و ... همراه با ادا شدن کامل کلمات در آواز در کنار زمان بندی متناسب می تواند اثری قابل قبول را برای مخاطب بوجود بیاورد.

سید عباس سجادی داور و کارشناس شعر و  همچنین مدیر بنیاد آفرینش های هنری نیاوران نیز در سخنانی تلاش های گروه های موسیقی برای ارائه آثارشان در فینال برنامه هزار صدای موسیقی  را بسیار خوب دانست و ابراز داشت: خواننده باید به وزن شعر تسلط کافی داشته باشد و دریافت درستی از معنی و مفهوم آن داشته باشد. انتخاب شعر نیز برای دستگاه بسیار مهم است باید حال و هوای دستگاه و یا آواز مربوطه با مفهومی که شعر می خواهد برساند در یک راستا باشد. در کنار همه اینها باید سعی شود از اشعار کمتر استفاده شده و شعر شعرای معاصر در آواز ها استفاده نمود.

میلاد کیایی کارشناس موسیقی نیز در بخش دیگری از این برنامه اظهار داشت: هماهنگی نوازندگان در گروه بسیار مهم است. همچنین نوازنده باید در بخش های ابتدایی و انتهایی قطعات اجرای خوب و دقیقی داشته باشد. خواننده باید شعرها را حفظ کند و بر متن شعر تسلط داشته باشد. با این وجود باید بگویم شاهد اجراهای بسیار خوب و موفقی بودیم و امیدوارم این هنرمندان جوان آینده درخشانی داشته باشند.

بر اساس این گزارش، برنامه موسیقی سنتی هزار صدا در سال جدید هم ادامه پیدا خواهد کرد همچنین بخش نهایی برنامه هزارصدای پاپ برای انتخاب بهترین ها تا پایان اردیبهشت ماه در فرهنگسرای نیاوران برگزار می شود.

هزار صدا ایرانی, مسابقه هزار صدای ایرانی
آمار بازدید : 429
تعداد نظرات (0)
ارسال نظر
لطفا صبر کنید...
 

پر بازدید ترین آهنگ ها

View More ▶

ارتباط با ما

کاراکتر باقی مانده : 500