ورود به حساب کاربریبازیابی کلمه عبورجهت ثبت نام در رادیو پدیده اینجا کلیک کنید
نویسنده : Admin
|
تاریخ : چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 - ساعت 13:40:26
چاپ خبر

جنتى:

به وزیر کشور گفته‌ایم به نیروی انتظامی ابلاغ کنید پاى مجوزها بایستد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامى گفت: به وزیر کشور گفته‌ایم وقتی وزارت ارشاد به برنامه‌ای مجوز می‌دهد، شما موظف هستید به نیروی انتظامی ابلاغ کنید تا حفاظت کند که آن برنامه اجرا شود.

به وزیر کشور گفته‌ایم به نیروی انتظامی ابلاغ کنید پاى مجوزها بایستد

به گزارش هنرآنلاین به نقل از خبرگزارى خانه ملت، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه سیاست وزارت ارشاد در سراسر ایران واحد است، ‌تصریح کرد: به وزیر کشور گفته‌ایم وقتی وزارت ارشاد به برنامه‌ای مجوز می‌دهد، شما موظف هستید به نیروی انتظامی ابلاغ کنید تا حفاظت کند که آن برنامه اجرا شود.

علی جنتی در توضیح این سخن که وزارت ارشاد پای مجوزهای خود ایستاده، بیان کرد: ما با مقامات صحبت کردیم و به وزیر کشور گفته‌ایم وقتی وزارت ارشاد به برنامه‌ای مجوز می‌دهد، شما موظف هستید به نیروی انتظامی ابلاغ کنید تا حفاظت کند که آن برنامه اجرا شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: این موضوع را رسما به آنها ابلاغ کردیم که نیروی انتظامی حتما باید پای مواردی که مجوز دارند، بایستد زیرا مملکت قانون دارد و نمیشود هرکسی هرجا تشخیص داد، کار را به هم بزند و هرج و مرج ایجاد کند.

وی درباره موارد متعددی که برخی کنسرت‌ها، فیلم‌ها و تئاترها دارای مجوز وزارت ارشاد بوده‌اند ولی برگزاری آنها لغو شده است، توضیح داد: من که نمی‌توانم با سپاه و بسیج و نیروهای مسلح درگیر شوم؛ وزارت ارشاد به طرق معقول و منطقی، سایرین را با بحث و تبادل نظر قانع می‌کند تا در مواردی که این وزارتخانه بعد از بررسی‌های لازم، مجوز صادر کرده، همه باید حمایت کنند و نباید با این کارها برخورد سلبی شود.


- همه باید از آثاری که دارای مجوز وزارت ارشاد هستند، حمایت کنند
جنتی این شبهه را که سیاست وزارت ارشاد در شهرستانهای مختلف فرق می‌کند، رد کرد و گفت: سیاست وزارت ارشاد در سراسر ایران واحد است ولی گاهی در شهرستانی، نیروهای بسیجی تشخیص می دهند اثری که مجوز ارشاد را گرفته، مشکل‌دار است و با آن برخورد می کنند ولی در برخی شهرستان‌های دیگر، چنین تشخیصی نمی دهند و برخوردی هم نمی‌شود.

وزیر ارشاد افزود: تصمیم‌گیری در حوزه فرهنگ وظیفه وزارت ارشاد است و او هم براین اساس، به بعضی آثار مجوز میدهد و به برخی نمی‌دهد؛ اما همه باید از آن دسته آثاری که مجوز وزارت ارشاد را دارند، حمایت کنند. 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی, علی جنتی, حوزه هنر, موسیقی,
آمار بازدید : 338
تعداد نظرات (0)
ارسال نظر
لطفا صبر کنید...
 

پر بازدید ترین آهنگ ها

View More ▶

ارتباط با ما

کاراکتر باقی مانده : 500