ورود به حساب کاربریبازیابی کلمه عبورجهت ثبت نام در رادیو پدیده اینجا کلیک کنید
نویسنده : Admin
|
تاریخ : یک‌شنبه 7 تیر 1394 - ساعت 23:49:18
چاپ خبر

اولین مدرسه درامز ایران آغاز به کار کرد

اولین مدرسه درامز ایران یک ماه است که تحت نظارت علی طباطبایی و با حمایت شرکت سرنا با 25 دانشجو آغاز به کار کرده است.

اولین مدرسه درامز ایران آغاز به کار کرد

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ علی طباطبایی (نوازنده درامز) درباره فعالیت‌های خود در مدرسه درامز و شرکت سورنا گفت: متدی که تا امروز برای تدریس درامز وجود داشته؛ بیشتر تجربی بوده و بیشتر الگوها بدون اینکه هنرجو دقیقا بداند چه چیزی است؛ برای تدریس قرار می‌گرفت و هنرجو هیچ امکانی برای بروز خلاقیت نداشت. در نتیجه من تصمیم‌ گرفتم تحصیلاتی که در دپارتمان درامز آلمان وجود دارد را به‌صورت متدی فارسی برای تدریس در مدرسه درامز دربیاورم.

او ادامه داد: تدریس درامز مثل تدریس زبان انگلیسی است. شما نمی‌توانید با یک کتاب انگلیسی در سفر انگلسی صحبت کنید و صرفا چند جمله خاص یاد می‌گیرید. تا امروز هم شرایط تدریس درامز به همین صورت بود. ما در مدرسه درامز شرایطی فراهم کردیم تا هنرجویان بتوانند با تحصیل در این مدرسه خلاقیت بیشتری از خود نشان دهند  و درامز را نه در سطح جملاتی و تکراری بلکه درسطح گرامر یاد بگیرند. این روزها در بهترین حالت هنرجویان می‌توانند در حد استاد خود بنوازند درحالیکه هنرجویان باید از استاد استفاده کنند تا به سطح بالایی در نوازندگی دست پیدا کنند..

این نوازنده با بیان اینکه تدریس درامز در ایران از رخوت و قدیمی بودن رنج می‌برد؛ اظهار داشت: در متدی که ما پیش گرفتیم رخوت و فرسودگی تدریس درامز از بین رفته و جدیدترین متد آموزشی در اختیار هنرجویان قرار می‌گیرد و جالب اینکه این اولین بار در کشور است که یک مدرسه درامز آغاز به کار کرده است.

وی درباره زمان شروع فعالیت مدرسه درامز گفت: این مدرسه حدود یک ماه است که با 25 هنرجو آغاز به کار کرده است و البته 15 نفر از آنها از شهرستان به ما پیوستند تفاوتی که ما در این مدرسه نسبت به آموزشگاه‌ها شاهد هستیم مدت و شیوه تدریس و زمان تمرین است. در یک آموزشگاه هنرجویان هر هفته باید به مدت نیم ساعت به تحصیل بپردازند اما در این مدرسه ما تصمیم گرفتیم تا خروجی هنرجویان درنظر گرفته شود و زمان و مدت تحصیل به عهده خودشان باشد. علاوه بر آن هنرجویان می‌توانند در کنار تحصیل  به تمرین در محیط مدرسه نیز بپردازند.

او با بیان اینکه یکی از مشکلات تحصیل درامز در ایران نبود امکانات آموزشی  بوده است؛ عنوان کرد: خوشبختانه در مدرسه درامز که بدون حمایت‌های شرکت سورنا امکان فعایت آن وجود نداشت؛ ما می‌توانیم از سه درامز برای تدریس استفاده کنیم و همزمان دانشجویان با هم به نوازندگی بپردازند و همچنین تلاش شده تا از بهترین صندلی‌ها، پداستیشن‌ها، پدال‌ها و سنج‌ها استفاده شود.

طباطبایی درباره مدرک این مدرسه نیز توضیح داد: ما تصمیم داریم سال 2016 مدیر دپارتمان درامز آلمان را به مدرسه درامز دعوت کنیم تا برای این مدرسه گواهینامه‌ای صادر شود. علاوه بر آن تا دو سه ماه آینده  مراحل ثبت این مدرسه در وزارت کار انجام می‌شود تا بتوانیم به فارغ‌التحصیلان گواهینامه فنی و حرفه‌ای که در 50 کشور دنیا اعتبار دارد؛ ارائه کنیم.

اندی روده (نوازنده آ‌لمانی درامز) که در مدرسه درامز به تازگی مسترکلاسی را برگزار کرده است؛ درباره حضورش در ایران گفت: حضور من در ایران بسیار جالب بود و خوشحالم که هنرجویان مشتاقی در کلاس شرکت کردند و توانستیم ارتباط بسیار خوبی با آنها برقرار کنیم. علاوه بر آن امکانات این مدرسه بسیار مرا شگفت‌زده کرد و امیدوارم استعداد تحسین‌برانگیز این نوازندگان در کنار ذوق و قریحه‌ای که دارند بتواند نتیجه‌ای مورد قبول در نوازندگی‌شان داشته باشد که البته اگر این نوازندگی با موسیقی سنتی ایران ترکیب شود؛ می‌توانیم امیدوار باشیم به سطحی بی‌نظیر دست پیدا کنیم.

او افزود: من مثل بقیه اروپایی‌ها به مطالبی که رسانه‌ها به خورد ما می‌دهند فکر نمی‌کنم. ایران کشور امنی است و بسیار از حضور در ایران لذت می‌برم. درواقع اولین علت حضور من؛ سفری بود که در ماه ژانویه به ایران داشتم و بسیاری از نوازندگان و موزیسین‌های ایرانی را شناختم. 

سعید خورزنی (مدیر شرکت سرنا) نیز  درباره فعالیت‌های این مجموعه عنوان کرد: ما در این مجموعه تلاش می‌کنیم تا از ابتدای خرید ساز تا آموزش را پوشش دهیم و مثل فرهنگسرایی کوچک به هنرجویان کمک کنیم. البته انگیزه‌های مادی وجود دارد اما مهمترین مسئله این است که تدریس را در بالاترین کیفیت ارائه کنیم. تاکنون بزرگترین نوازندگان دنیا به اینجا آمدند و از امکانات ما شگفت‌زده شدند.

مدرسه درامز,علی طباطبایی
آمار بازدید : 287
تعداد نظرات (0)
ارسال نظر
لطفا صبر کنید...
 

پر بازدید ترین آهنگ ها

View More ▶

ارتباط با ما

کاراکتر باقی مانده : 500