ورود به حساب کاربریبازیابی کلمه عبورجهت ثبت نام در رادیو پدیده اینجا کلیک کنید
نویسنده : Admin
|
تاریخ : دوشنبه 8 تیر 1394 - ساعت 23:19:55
چاپ خبر

در اولین تجربه‌ی مشترک این آهنگساز و خواننده

حسین علیزاده و علیرضا قربانی زمستان در ایران کنسرت می‌دهند

کنسرت مشترکِ حسین علیزاده و علیرضا قربانی که می‌‌توان آن را اولین تجربه‌ی مشترک این آهنگساز و خواننده دانست، دی‌ماه در ایران برگزار خواهد شد. این در حالی است که این کنسرت قبل از ایران، به دعوت انجمن فیلارمونیک کلن در آلمان و بعد از آن در چند شهر اروپایی برگزار خواهد شد.

حسین علیزاده و علیرضا قربانی زمستان در ایران کنسرت می‌دهند

نوازندگان این کنسرت ترکیبی از گروهِ موسیقی «هم‌آوایان» و «ضربانگ» خواهند بود و قطعاتِ جدیدی از ساخته‌های حسین علیزاده به اجرا درخواهد آمد. سیامک جهانگیری، علی بوستان و صبا علیزاده به همراه تعدادی از نوازندگانِ ضربانگ در این برنامه حضور خواهند داشت. «حسین علیزاده» این روزها مشغول برگزاری کنسرت در بسیاری از کشورهای دنیاست. او همچنین چند اثر در دست انتشار دارد که از جمله‌ی آنان می‌توان به اثرِ «غم‌نومه‌ی فریدون» اشاره کرد.

«حسین علیزاده» این روزها در خارج از کشور به سر می‌برد؛ اما فعالیت‌های متنوعی در دست دارد. این اهنگساز و نوازنده‌ی برجسته، در عین حال که به دعوت انجمن « فیلارمونیک کلن» کشور آلمان همراه با «علیرضا قربانی» کنسرت خواهد داد، مشغولِ آماده کردن اثری با نام «غمنومه‌ی فریدون» است که «پوریا اخواص» به همراه دو خواننده‌ي ديگر اجرای آواز آن را برعهده خواهند داشت. اين اثر سه خواننده‌ي اصلي دارد و علاوه بر آن، گروه كر نيز گروه را ياري خواهند داد. این اثر، بازخوانی قصه‌هایی مانندِ پریا، قصه‌ی دخترای ننه دریا، حسین قلی مردی که لب نداشت از «احمد شاملو» و «به علی گفت مادرش روزی» از فروغ فرخزاد است. قدیمی در این اثر تلاش کرده است تا گونه‌ای از قصه‌نویسی شاعرانه که به نوعی بازیافت بافت و ریخت قصه‌هایی است که در قالب متل‌ها و ترانه‌های عامیانه سینه به سینه و دهان به دهان چرخیده‌اند را تجربه کند. در این اثر، شاعر تلاش کرده است تا فرهنگِ کوچه را بیان کند.

«علیرضا قربانی» نیز علاوه بر تور کنسرت‌هایش در ایران – که از آخرینِ آنها می‌توان به اجرا در نیشابور اشاره کرد- چند اثر در دست انتشار دارد که از جمله‌ی آنان می‌توان به اثری از «مهیار علیزاده» اشاره کرد که در آن همراه با «همایون شجریان» شعر افسانه‌ی نیما یوشیج را اجرا کرده‌اند.

حسینن علیزاده, علیرضا قربانی
آمار بازدید : 593
تعداد نظرات (0)
ارسال نظر
لطفا صبر کنید...
 

پر بازدید ترین آهنگ ها

View More ▶

ارتباط با ما

کاراکتر باقی مانده : 500