ورود به حساب کاربریبازیابی کلمه عبورجهت ثبت نام در رادیو پدیده اینجا کلیک کنید
نویسنده : Admin
|
تاریخ : دوشنبه 5 مرداد 1394 - ساعت 13:01:04
چاپ خبر

رییس سازمان میراث فرهنگی:

برگزاری کنسرت‌های موسیقی در اماکن تاریخی مشروط است

رییس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تاکید کرد اگر کارشناسان این نهاد تایید کنند و وزارت ارشاد هم مجوز بدهد، گروه‌های موسیقی می‌توانند در اماکن تاریخی کنسرت بدهند.

برگزاری کنسرت‌های موسیقی در اماکن تاریخی مشروط است

مسعود سلطانی‌فر رییس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره امکان و چگونگی برگزاری کنسرت‌های موسیقی در اماکن تاریخی کشور که اهالی موسیقی علاقمند به انجام آن هستند، توضیح داد: اصولا شرایط و نحوه برگزاری کنسرت ها در کشور توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تعیین می شود و اگر کنسرتی با مجوز این نهاد باشد به طور حتم برگزاری آن بنا به درخواست گروه اجرایی در اماکن تاریخی نیز مانعی ندارد.

وی درباره برپایی کنسرت در اماکن تاریخی مهمی چون تخت جمشید که طی سال‌های گذشته محل بحث فراوانی میان کارشناسان مسائل فرهنگی بوده است، بیان کرد: به طور حتم اگر کارشناسان میراث به این نتیجه برسند که اجرای کنسرت در این مکان تاریخی و اماکنی از این دست آن هم در بخش هایی از آن مشکلی ندارد و صدمه ای هم به این آثار نمی زند ما مخالفتی برای برگزاری کنسرت در اماکن تاریخی نداریم.

معاون رییس جمهور در بخش پایانی صحبت‌های خود بیان کرد: ما هیچ مشکلی برای برگزاری کنسرت‌ها در اماکن تاریخی فرهنگی نداریم، اما این برنامه‌ها هم باید از وزارت ارشاد مجوز داشته باشند و هم کارشناسان سازمان باید تاییدیه برگزاری کنسرت در مکان های تاریخی را صادر کنند. در صورت تایید این موارد، ما این آمادگی را داریم که کنسرت ها را در اماکن تاریخی میزبانی کنیم.

مسعود سلطانی‌فر, رییس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی, کنسرت, اماکن تاریخی
آمار بازدید : 299
تعداد نظرات (0)
ارسال نظر
لطفا صبر کنید...
 

پر بازدید ترین آهنگ ها

View More ▶

ارتباط با ما

کاراکتر باقی مانده : 500