ورود به حساب کاربریبازیابی کلمه عبورجهت ثبت نام در رادیو پدیده اینجا کلیک کنید
نویسنده : -------
|
تاریخ : سه‌شنبه 5 آبان 1394 - ساعت 13:18:00
چاپ خبر

شهرداری هم ارکستر دار می‌شود

ارکستر فیلارمونیک شهرداری تهران در دهه فجر امسال فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

شهرداری هم ارکستر دار می‌شود

به گزارش هنرآنلاین به نقل از ایسنا‌، مدتی است که خبر فعالیت یک ارکستر کلاسیک در بدنه‌ سازمان شهرداری تهران شنیده می‌شود؛ اما این موضوع به مرحله اجرا نرسیده بود. این در حالی است که عبدالحسین مختاباد از به ثمر رسیدن 90 درصد امور مربوط به تشکیل این ارکستر خبر می‌دهد و معتقد است، اقدامات زیادی در این راستا انجام شده است.

رییس کمیته‌ هنر شورای اسلامی شهر تهران در این‌باره گفت: تشکیل ارکستر فیلارمونیک شهرداری تهران، پیشنهاد من بود و بودجه آن مصوب شده است. ما تلاش کردیم، ساختاری را طراحی کنیم که یک ارکستر زیر نظر شهرداری تهران راه‌اندازی شود و زیرساخت‌ها به‌گونه‌ای باشد که این ارکستر حداقل تا دو - سه سال آینده دچار مشکل بودجه نشود.

این هنرمند موسیقی اظهار کرد: درباره بیش از 90 درصد امور، به اجماع رسیده‌ایم و به‌زودی فراخوان دعوت از نوازندگان و هنرمندان منتشر خواهد شد. در حال حاضر هم با چند رهبر ارکستر برای این کار رایزنی کرده‌ایم.

مختاباد در پاسخ به پرسشی مبنی بر این‌که آیا تشکیل این ارکستر نوعی موازی‌کاری با ارکستر فیلارمونیک تهران نخواهد بود؟ توضیح داد: این‌طور نیست؛ این ارکستر در واقع تکامل‌یافته همان ارکستر محسوب می‌شود و قرار است با زیرساختی قوی و فکرشده‌تر فعالیتش را آغاز کند. همان‌طور که می‌دانید، بسیاری از ارکسترهای بزرگ دنیا مانند لندن‌ و برلین زیر نظر شهرداری‌ها فعالیت می‌کنند.

مختاباد درباره‌ی زمان به ثمر نشستن این ارکستر نیز گفت: برآیند من این است که ارکستر فیلارمونیک شهرداری تهران فعالیتش را در ایام دهه فجر آغاز می‌کند و اگر دقیقا در این تاریخ اتفاق نیفتد، قطعا به فاصله‌ی کمی از این تاریخ افتتاح خواهد شد. 

شهرداری, ارکستر, دهه فجر, ارکسترفیلارمونیک شهرداری, تهران,
آمار بازدید : 274
تعداد نظرات (0)
ارسال نظر
لطفا صبر کنید...
 

پر بازدید ترین آهنگ ها

View More ▶

ارتباط با ما

کاراکتر باقی مانده : 500