ورود به حساب کاربریبازیابی کلمه عبورجهت ثبت نام در رادیو پدیده اینجا کلیک کنید
نویسنده : -------
|
تاریخ : شنبه 16 آبان 1394 - ساعت 14:33:15
چاپ خبر

واکنش به ساخت و ساز در جوار مزار استاد لطفی ادامه دارد

مدیر اجرایی مکتب‌خانه موسیقایی میرزا عبدالله در پی احداث مجتمع تجاری در کنار باغ مزار زنده‌یاد محمدرضا لطفی بیانیه‌ای منتشر کرد.

واکنش به ساخت و ساز در جوار مزار استاد لطفی ادامه دارد

به گزارش هنرآنلاین ، سرود لطفی مدیر اجرایی مکتب‌خانه موسیقایی میرزا عبدالله در پی احداث مجتمع تجاری در کنار باغ مزار زنده‌یاد محمدرضا لطفی بیانیه‌ای منتشر کرد.

در متن این بیانیه که توسط سرود لطفی نوشته شده، آمده است:

"به نام حضرت دوست

بهای رشک زمان خون مردم هنری است بدین بهانه دلم بر مزار خویش گریست

نام و خاطره حضور یک هنرمند و تاثیرات انسانی آن همیشه در قلوب مردم هنر دوست این سرزمین زنده است، و اساسا جادوی هنر این است که جسم هنرمند به خاک می‌رود اما حضور او در آثارش همیشه جاودانه است و جان تشنگان اهل کمال را سیراب می‌کند.

ما مردمان ایران زمین در طول تاریخ پر فراز نشیب خود همواره به رسم ادب و قدرشناسی تربت این بزرگان را عزیر داشته‌ایم و به زیبایی طبع آراسته‌ایم تا خلوتگاهی باشد برای مشتاقان اهل هنر، از این روست که مردمان سرزمینمان از زن و مرد، پیر و جوان قرن‌هاست بر مزار حافظ حضور به هم می‌رسانند و یاد او را گرامی می‌دارند. اما متاسفانه دیر زمانی است که تصمیمات دستگاه‌های اجرایی در کشور، موازی با عشق و علاقه هنر دوستان این سرزمین پیش نمی‌رود.

اساتید بزرگ موسیقی این سرزمین همچون حسین یاحقی، رضا محجوبی، حسین تهرانی، حبیب سماعی، غلامحسین درویش‌خان و بسیارانی دیگر در گوشه‌ای از گورستان‌های متروک این شهر خفته‌اند و دریغ از شعله شمعی که در غروب شب جمعه روشنایی بخش مزارشان باشد.

اهالی هنر هرگز فراموش نمی‌کنند روزی که در دوره حکومت پهلوی به بهانه ساخت مقبره مجللی برای رضا شاه در شهرری امروزی گورستانی ویران شد و مزار بسیاری از هنرمندان بزرگ این سرزمین با خاک یکسان گردید، مزار هنرمندانی که آثارشان امروز معتبرترین مراجع موسیقایی فرهنگ ماست. متاسفانه با خبر شدیم که به‌رغم وعده‌های فراوانی که مسئولان شهر گرگان درباره ساخت باغ مزار استاد یگانه موسیقی کشورمان استاد کامل، محمدرضا لطفی داده بودند و تا به امروز عملی نشده، عده ای از مالکین ذی‌نفوذ منطقه اقدام به گودبرداری زمین در نزدیکی مزار این استاد عزیز کرده‌اند که موجبات رنجش خاطر هنر دوستان این شهر و سراسر کشور را فراهم کرده است. اندک اقدامات انجام‌شده درباره سامان‌دهی مزار این استاد گرامی به همت خانواده محترم خود ایشان انجام شده و گویا مسئولان عزیز حس وظیفه‌شناسی فرهنگی خود را در میان کاغذ بازی‌های اداری گم کرده‌اند.

در پایان به نمایندگی از طرف جمع زیادی از هنرمندان، هنرجویان و اهالی موسیقی کشورمان مراتب اعتراض خود را به این اقدام ناپسند و ضد فرهنگی اعلام میداریم و از مسئولان مربوطه درخواست رسیدگی سریع به این موضوع را داریم."

استادلطفی, ساخت وساز, مکتب خانه موسیقی, محمدرضالطفی,
آمار بازدید : 467
تعداد نظرات (0)
ارسال نظر
لطفا صبر کنید...
 

پر بازدید ترین آهنگ ها

View More ▶

ارتباط با ما

کاراکتر باقی مانده : 500