ورود به حساب کاربریبازیابی کلمه عبورجهت ثبت نام در رادیو پدیده اینجا کلیک کنید
نویسنده : -------
|
تاریخ : شنبه 23 آبان 1394 - ساعت 13:09:16
چاپ خبر

اولین آلبوم از مجموعه «روایت‌ها» در راه انتشار

آلبوم «روایت ابوعطا» اولین مجموعه از سری آلبوم‌های «روایت‌ها» به نوزاندگی محمدرضا ابراهیمی، سیامک جهانگیری، احسان ذبیحی‌فر و امیرعباس ستایشگر روز یکشنبه اول آذر ماه توزیع می‌شود.

اولین آلبوم از مجموعه «روایت‌ها» در راه انتشار

به گزارش خبرنگار موسیقی فارس، «روایت ابوعطا» نخستین آلبوم از مجموعه دوازده‌تایی «روایت‌ها» است که در قالب دستگاه‌ها و آوازهای ردیف موسیقی ایران اجرا می‌شوند. هر آلبوم چهار اجرا از هنرمندانی را در برمی‌گیرد که رها از قید هر غرضی به روایت خود از آنچه می‌اندیشند، می‌پردازند. روایت‌های شخصی و گوناگون تنها یک مشخصه ثابت دارد و آن روند دستگاه انتخابی برای هر اجرا است.

در این آلبوم نوزاندگانی هم فکر گردهم آمدند و نواخته‌های خود را ضبط و ارایه کرده‌اند، بی آنکه روایت‌های دیگر نوازندگان آلبوم را شنیده باشند. در این میان آشکار شدن ذهن و دیدگاه‌ در میان نسلی که سعی بر آن داشته از نظر اعتقاد به موسیقی دستگاهی یکدست باشند، با تفاوت‌هایی زیبا در اجرا جلوه‌گر است.

وفادار بودن به شاکله چیدمان دستگاه و سلسه درجات آن تنها نکته‌ بایسته‌ای است که در زنجیر اتصال در این چهار روایت قرار دارد. هنر تکنوازی به همراه محتوایی استوار بر پایه‌های موسیقی ردیف که امروز به سبب نبود درک صحیح از دالان‌های پیچیده ردیف و همچنین ناشکیبایی مجری موسیقی تخصصی، از هر مس سیم‌اندوزی روی سیاه‌تر است، روی به فراموشی است. مجموعه «روایت‌ها» در تلاش سربلندی و افراشته کردن چنین هنری است.

بر اساس این گزارش، آلبوم «روایت ابوعطا» اولین مجموعه از سری آلبوم‌های «روایت‌ها» به نوزاندگی محمدرضا ابراهیمی، سیامک جهانگیری، احسان ذبیحی‌فر و امیرعباس ستایشگر روز یکشنبه اول آذر ماه توزیع می‌شود.

روایت ها, آلبوم موسیقی, روایت ابوعطا, محمدرضاابراهیمی, سیامک جهانگیری,
آمار بازدید : 336
تعداد نظرات (0)
ارسال نظر
لطفا صبر کنید...
 

پر بازدید ترین آهنگ ها

View More ▶

ارتباط با ما

کاراکتر باقی مانده : 500