ورود به حساب کاربریبازیابی کلمه عبورجهت ثبت نام در رادیو پدیده اینجا کلیک کنید
نویسنده : محمدرضا کاظمی
|
تاریخ : دوشنبه 11 مرداد 1395 - ساعت 19:20:28
چاپ خبر

لغو کنسرت این بار به دلیل همنوازی دختران و پسران نوجوان

هر دم از این باغ بری می‌رسد

اجرای گروه نوازی هنرجویان «آموزشگاه موسیقی ردیف کاشان» که قرار بود در روز جمعه پانزدهم مرداد در سالن مجتمع سالمندان و معلولان گلابچی و برای اعضای خانواده هنرجوها برگزار شود، به دلیل همنوازی دختران و پسران نوجوان لغو شد.

هر دم از این باغ بری می‌رسد

به گزارش ریتم نیوز، ماجرای لغو کنسرت‌ها همچنان در سراسر کشور ادامه دارد اما این بار یک اتفاق عجیب و غریب در کاشان رخ داد. رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان در گفت وگو با ایرنا خبر لغو این کنسرت را داد و اظهار کرد: مجوز برای این گروه نوازی از سوی فرمانداری و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان صادرشده و تنها با برخی بخش‌ها و اجرای برخی گروه‌ها از جمله همنوازی دختران و پسران در رده سنی 15 تا 16 سال مخالفت شده است.

مصطفی جوادی مقدم افزود: با کلیات این گروه نوازی مخالفتی وجود ندارد و حتی سال گذشته نیز این اجرا با حضور همنوازان در رده های سنی 9 سال صورت گرفت. وی اجرای کلی این گروه نوازی را منوط به حذف همنوازی زن و مرد و پذیرش این مطلب از سوی آموزشگاه ردیف عنوان کرد و افزود : لغو این کنسرت قطعی نیست.

اما مدیر آموزشگاه موسیقی ردیف کاشان که در سال 91 به طور رسمی فعالیت خود را آغاز کرده و درحال حاضر 400 هنرجو دارد، درخصوص این ماجرا اظهارکرد : با توجه به شرایط گفته شده؛ اجرای کنسرت هنرجویان این آموزشگاه لغو شده است .

محمد صانعی افزود: اجرای گروه نوازی هنرجویان این آموزشگاه در حمایت از سالمندان و معلولان گلابچی و در پنج گروه همنوازان، همسازان، کودکان، همکوبان و کلاسیک نوازان مقرر به اجرا بود. قرار بود در این گروه نوازی و کنسرت آموزشی، هنرجویان هر یک از گروه‌ها به مدت حدود 15 تا 20 دقیقه تنها برای خانواده‌های خود اجرا داشته باشند.

وی به حضور 70 هنرجو در این کنسرت آموزشی اشاره و تاکید کرد: به طور قطع به خط قرمز ها آشنا بوده و قانون را رعایت می‌کنیم اما نباید از این مساله غفلت کرد که اجرای هنرجو و کنسرت آموزشی با اجرای عمومی گروه متفاوت است.

صانعی افزود: توجه به این مساله و نیز جنبه خیریه بودن کنسرت می‌تواند از حساسیت مطلب بکاهد و مخالفت ارشاد با همنوازی هنرجویان مختلط در رده سنی 15 تا 16 سال موجب حذف سه گروه از کنسرت می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: گروه کودکان شامل هنرجویان زیر هشت سال و گروه همکوبان هنرجویان رده سنی 9 تا 10 سال و سه گروه دیگر شامل هنرجویان در ردیف سنی 15 تا 16 است.

آمار بازدید : 304
تعداد نظرات (0)
ارسال نظر
لطفا صبر کنید...
 

پر بازدید ترین آهنگ ها

View More ▶

ارتباط با ما

کاراکتر باقی مانده : 500