ورود به حساب کاربریبازیابی کلمه عبورجهت ثبت نام در رادیو پدیده اینجا کلیک کنید
نویسنده : نوشین انصاری
|
تاریخ : چهارشنبه 17 خرداد 1396 - ساعت 22:52:40
چاپ خبر

واکنش هنرمندان به حادثه تروریستی تهران

هم‌زمان با حادثه ترورریستی امروز تهران در مجلس و حرم امام خمینی(ره)، هنرمندان رشته‌های مختلف در صفحات اینستاگرامی و کانال‌های تلگرامی خود به واکنش نسبت به این اتفاق پرداختند.

واکنش هنرمندان به حادثه تروریستی تهران

به گزارش مای ریتم، در پی انجام چند عملیات تروریستی در حرم مطهر امام خمینی(ره) و همچنین مجلس شورای اسلامی در صبح امروز و شهادت تعدادی از هم‌ وطنانمان در این ماجرا، بخش عمده‌ای از محتوای صفحات اجتماعی هنرمندان و جمع زیادی از مردم ایران و جهان به واکنش، پیام‌های تسلیت و توصیه‌های ایمنی اختصاص داشت. اهالی موسیقی هم در صفحات شخصی خود با انتشار تصاویر، طرح‌ها و ویدئوهای مختلف ضمن محکومیت این اتفاق، با بازماندگان و خانواده شهدا ابراز همدردری کردند.

در این گزارش مروری بر واکنش اهالی موسیقی نسبت به فاجعه تروریستی 17 خرداد تهران داشته ایم:
 

عماد طالب‌زاده: «ايرانمون هميشه سربلنده ... ايران با اقتدار ❤️... هيچ متجاوزى به خاك بابايى و چمران و جهان آرا و .... جرات دست درازى نداره ....به افتخار ايرانمون ❤️ --------»

محمد معتمدی: «اگر سر به سر تن به كشتن دهيم
از آن به كه كشور به دشمن دهيم
دريغ است ايران كه ويران شود
كنام پلنگان و شيران شود
چو ايران نباشد تن من مباد
بدين بوم و بر زنده يك تن مباد»

کیهان کلهر:«با تسلیت به همه هموطنان، خصوصاً خانواده های قربانیان حمله تروریستی امروز در تهران، بیاد و در کنارشان هستیم. با آرزوی اینکه دیگر شاهد چنین حوادث تلخی نباشیم.»
 
علی قمصری: «دلارهاى عربستان كى تمام مى شود؟ آرامش و درايت براى همه ى ما ايرانيان ، امروز واجب است.  تسليت به ايران... داعش مسئوليت حمله ى امروز را به عهده گرفت... ايرانيان در طول تاريخ هميشه حامى صلح بوده اند و در حدود سه قرن اخير هيچ حمله ى به كشورهاى ديگر نداشته اند. امريكا و عربستان چطور؟ سرچشمه ى وهابيت كجاست؟ از يازده سپتامبر گرفته تا اتفاق اخير لندن ، عاملينش نماينده ى چه كشورى هستند؟ با اين همه نا امنى در كشورهاى مورد حمله ى امريكا ، با اين همه حملات تروريستى از طرف عربستان ، با اين اوضاع يمن ، امريكا و انگليس به كدام بخش قراردادهاى ميلياردى فروش سلاحشان افتخار مى كنند؟ پس چطور رسانه هاى دنيا ، نوك پيكان اتهامشان ايران است؟ چرا هميشه در طول تاريخ از پيشرفت تمدن ايران ترسيده اند؟  واقعا در وضعيت كنونى كسى (هرچند منتقد به مسئولين)در ايران هست كه به چيزى جز اتحاد ملى فكر كند؟»
 
حسین شریفی: «محکوم کردن حوادث تروریستی و ابراز همدردی با کشور و ملت و خانواده‌های داغدار و آسیب‌دیده از طرف سازمان ملل، امریکا و کشورهای اروپایی آیا واقعا باید برای پاریس و لندن و شهرهای اروپایی باشد؟؟
آیا باید دید کشوری پیغامی مبنی بر در کنار ایران بودن و تقبیح این حرکت تروریستی صادر خواهند کرد یا خیر!!! جان انسان‌ها در همه جای دنیا عزیز است. داهش، داعش است چه در عراق چه در لیبی. حمله تروریستی با هر عقیده‌ای در هر جایی از دنیا تنفرآمیز و منزجر کننده است. شهروندان تهران، با شهروندان لندن و پاریس هیچ تفاوتی ندارند.»
 
هانا کامکار: «ایران متحد در برابر تروریست‌ها»
 
مهدیه محمدخانی: «اين لحظه شجاع تر از هميشه ام، مي ايستم با عشق براى امنيت و آرامش وطنم، و محكوم مي‌كنم وحشي‌گري اين پست‌ها را، همه ما دست به دست هم و جسورانه از ايرانمان دفاع مي‌كنيم و براي سلامتي هموطنانمان دعا مي‌كنيم...»
 
مزدا انصاری: «در شرایط بحرانی شایعه، ترس و جک نسازیم و با انتشار شایعات و اخبار بی‌اساس رسانه‌ی ترس‌طلبان نشویم»
 
حجت اشرف‌زاده: «روزگاري كه در شرق كشور درمقابل طالبان و اشرار جنگيديم براي وطن، اون موقع سرباز وطن شدم. و سرباز وطن خواهم ماند چنانكه هم اكنون اگر نياز باشه بعنوان نيروي آموزش ديده به ميدان خواهم رفت تا پاي جانم براي مردم و وطنم . اهالي هنر در كنار هنرشان پا به پاي سربازان وطن براي دفاع خواهند ايستاد. ربطي به جناح و افكار سياسي هم ندارد. اينكه دوست داريم براي مردممان كنسرت بدهيم هيچ منافاتي با دفاع از وطنمان ندارد. ده باره و صد باره جان فدا خواهم كرد در كنار سربازانمان و دشمني كه قصدجان مردم بي گناه كند خاروخفيف تر از اون هست كه ذره اي از بزرگي و عظمت ايران سترگ رو كم كند.»
 
علیرضا بدیع: «کشیده ام به ده انگشت در حریم تو مرز
مدافعان وطن آبروی اسلامند
برای حفظ تو جنگیده اند با دنیا
دو دست من که دو سرباز بی سرانجامند
تسلیت به وطنم.
تا امروز چیزی جز شعر از دستم برنیامده‌ست. اما از امروز اگر مام وطن حکم کند با سینه جلو گلوله حرامیان می‌ایستم.
فقط به یک دلیل: دفاع از مردم شریفم.»

مهرناز دبیرزاده:«گویا نامردانِ تکفیری متوجه این موضوع نیستند و فراموش كردند که ايران مهد شیر مردان و زنانيست که هشت سال با دستان خالی پوزه دشمنان را به خاک مالیدند»
 
شروین مهاجر:« چو ايران نباشد تن من مباد/ بدين بوم و بر زنده يک تن مباد
عرض تسليت به خانواده هاى داغ دار و آرزوى بهبود براى زخمى ها
درود و خسته نباشيد بر محافظان ، سربازان شهداى ميهن . لعنت بر دولت موسوم به ( داعش) و حاميان تروريستش در جهان، جايى كه لازم باشه ساز و كارو زمين مي‌گذاريم، اسلحه به دست مي‌گيريم و ايران رو تبديل به گورستان شما مي‌كنيم ، ايران، عراق و سوريه نيست . مردان و زنان كشورم از ترس شما در خانه نميمونن ، براى سلاخى اين مهمان ناخوانده لحظه شمارى مي‌كنيم ، اگر اين شروع بازيه ، بسم الله اگر حريف مايى»
 
رضا صادقی:« اهاى .... مهاجم ، تروریست ، افراطى یا هر بى صفتى كه تعبیر تو هست ... این خاك و مردمش سالهاست مورد تهدید تو و امثال تو بوده و هستن ، اما غافلى از اینكه امثال توى بى صفت نمیتونین قدم نجستون رو روى این خاك ثابت كنید . پاش بیاد من هنرمند و اون دكتر و مهندس و كارگر و حتى فقیر و پولدارش كارى میكنیم مجبور بشین تو و اربابات لوله تفنگتون و جلو مغزتون بگیرین . این سرزمین ، زادگاه شیر مردان و زنانیست كه ثابت كردن ایران جاى بز دلانى بى صفت كه مردم بى دفاع رو هدف میگیرن نیست ..... هـشت سال رستمهایى از این سرزمین دفاع كردن كه الان سهراب هاشون همون رستما شدن ....»
 
رستاک حلاج:« زیبای سر به زیر، غمگین نبینمت»
 
سیامک عباسی:« امنیت كمترین حق ماست، كه تا امروز برقرار بوده و بعد از این هم برقرار خواهد بود. روح شهداى این واقعه ى تلخ، غرق در آرامش باد.»
 
حامد زمانی:« رگِ بیداری ما شد شریانی كه زدند... بشنوی بر دُهُلِ جنگِ جهانی كه زدند»
 
شهرام شکوهی:«اینجا مملکتیه که توش آتش نشانها برای نجات هموطنانشون میرن تو دل آتیش و میسوزن... اینجا همونجاییه كه هشت سال با دست خالى با همه دنیا جنگید و یه وجب از خاكشو از دست نداد.»
 
سعید شهروز:« آماده‌ایم مثل همون روزها، بسم‌الله»
 
سینا حجازی:« هر آدمی تو دنیا یه تیكه خاك مال اونه/ عاشق آب و خاكشه ، خاك من ایروونه»

کارن همایونفر:« خدا شاهد است خون دلها خورده ایم... با صدای زنده یادان محمد نوری و شعر نادر ابراهیمی. خون دلها خورده ایم.  I pray for my country »
 
محمد زندوکیلی:« ترا، ای کهن بوم و بر دوست دارم...»

امین رستمی:«شهر من غرق نور بیصدا پرغرور»
 
ترانه مکرم:« ما یه مشت سربازیم ......  ایران کشور عزیزم، مرز پرگهرم جاودان باشی و قدمهای شوم دشمنان از تو دور باد»

سعید عرب:« لعنت بر آل سعود .. جانم فداى ایران»

خشایار اعتمادی:« بترس از خشم ناگاهم ، كه من بی باك و بی باكم ، من ایرانم منو بشناس ، كه نامم لرزه بر تن هاس»

مهدی یراحی:«ننگ بر تحجر. ننگ بر تروریسم»
 
محمد علیزاده:« مرگ بر تروریسم»
 
یغما گلرویی:« ما همه با هم هستیم. سرزمین ما جای تروریستها نیست. تاریخ شهادت داده که این مردم با هر نگاه و‌ جناحی در دوران سختی و بزنگاههای تاریخی شانه به شانه ی یکدیگرند و اکنون یکی از آن بزنگاه هاست. با هر مرامی در هنگامه ی سختی کنار هم هستیم. تسلیت به بازماندگان شهدای حمله های تروریستی امروز.»

علی لهراسبی:«در کنار همیم. Pray for tehran»
 
احمد امیرخلیلی:«اینجا تهران است، لندن یا پاریس نیست.  همت و باكرى و خرازى تنها نام یك خیابان نیست، باور ندارید به عكس نگاه كنید، این ها همان جوانان لباس شخصى با پیرهن روى شلوار دهه شصت هستند. در این عكس معلوم نیست به چه كسى رأى دادند، تنها چیزى كه معلوم است شتاب براى دفاع از امنیت ایران است.»
 
مجید رضازاده:« سرزمین ماجاى تروریستها نیست»
 
نیما علامه:« لعنت بر خشونت .. لعنت بر تروریست»
 
عادل روح نواز:« لعنت بر تروریسم»

پیام صالحی:«تسلیت»
 
اشکان موسوی:« چو ایران نباشد تن من مباد»
 
مهرزاد امیرخانی:« نمیدونم دنیا به کدوم سمت میره ، اما چیزی که معلومه به سمت خوبی نیست ، تسلیت به خانوادهء کشته شدگان ، و شکر به خاطر اینکه تعداد حادثه دیده ها ازین بیشتر نبود ، حواسمون از حالا جمع تر از قبل خواهد بود ،  این چند ساعتِ تلخ گذشت و زندگی ما در خاکِ اهورایی مثلِ قبل ادامه خواهد داشت .»
 
حامد برادران:«اتحاد»
 
امید حاجیلی:« بازى ، بازى ، با دم شیر هم بازى ؟!! شوكه شدم . جواب سختى خواهند گرفت . ایران جاى این كار ها نیست . صبر و تسلیت به خانواده هاى عزیزانى كه به رحمت خدا رفتند و آسیب دیدند»
 
پوریا حیدری:« ‎‎اگر كوسه ها آدم بودند در قلمروشان بى تردید عقیده اى وجود داشت كه به ماهیان مى آموخت: بهشت در شكم كوسه هاست!!!‎ برتولت برشت. چند میگیرن که خودشونو بکشن؟»

علی تفرشی:« واى بر شما ترسوها... تو سرزمینى پا گذاشتین كه انگار مردان و زنانش رو نمیشناسید!!! اینجا همون خاكى است كه براى هر وجبش جان و تن فدا میكنن و روزگارى رو جلوى چشمتون میسازند كه هر لحظه آرزوى مرگ كنید. »
 
علیرضا عصار:« وطن یعنى چه اباد و چه ویران وطن یعنى همینجا،یعنى ایران براى خانواده هاى عزیز درگذشتگان ترورهاى امروز ارزوى صبر و ارامش دارم.»
 
مجید رضازاده:« دور از تو اندیشه بدان»
 
اشکان خشایی:« Together Again»
 
محمدرضا عیوضی:« Terrorism has not religion»
 
مهدی کرد:« مارا زسر بریده میترسانی ؟ ما گر زسر بریده میترسیدم. در محفل عاشقان نمی رقصیدیم . اینجا ایران اینجا باهمه جای دنیا فرق دار. اینجا بیشه شیران»

عظیم روحانی:«به امید نابودی نسل تروریست ها و متحجر ها و ایدئولوژی های خلاف »
 
همایون نصیری:«همبستگی ایران»
 
امیرحسین فیضی:« هیچوقت فکر نمیکردم ، همچین اخباری و از ایران بزرگم بشنوم ... تسلیت به خانواده کسایی که امروز کشته شدن.»
 
رامین بهنا:« ایران من»
 
علی اوجی:« ما باهم هستیم . با هر تفكر و عقیده ایى . نام ایران خون همه ما را به جوش خواهد آورد. اینگونه اتفاقات بازى كردن با دم شیر است . تروریسم بشدت محكومه و  ما همیشه در كنار هم هستیم  تسلیت به همه شما. پاش بیفته باز دوباره روى مغربت مى بارم / باز توى منطقه مین دست و پامو جا مى زارم . جانم فدای ایران.»
 
رضا یزدانی:« اى ایران، اى مرز پر گوهر.. اى خاكت، سرچشمه هنر.. دور از تو، اندیشه بدان.. پاینده مانى و جاودان»
 
علی شهبازی:« دور از تو اندیشه بدان پاینده مانی و جاودان»
 
حمیدرضا نصراللهی:« ستای ما جدا نمیشه از هم... خاك وطن یه تیكه از بهشته این و خدا رو قلب ما نوشت»

بابک برهانی:« فقط به خاطر ایران. همگی چون برادر کنار هم ؛ چون کوه پشت هم و چون شیر در برابر دشمن  نیروی انتظامی ، سپاه لباس شخصی ، عکاس ، آتش نشان و همه برادران در یک کادر ؛ درود به غیرتتان»
 
ایمان ابراهیمی:« به زودى متوجه فرق ایران با بقیه كشورها خواهند شد»
 
امیر عظیمی(نوازنده و آهنگساز):« عنت به باعث و بانى ش... همین»
 
بهنام بانی:« مثل همیشه متحد و در كنار همیم»
 
سامان جلیلی:«تسلیت»
 
روزبه نعمت اللهی:« کهكشان قهرمانان ایران با شلیك تروریسم  خاموشی نمی گیرد.»
 
بابک جهانبخش:«خدایا کشورم را از سه بلا محفوظ بدار. دشمن...خشکسالی... دروغ»
 
بهروز صفاریان، محسن یگانه، یاسر داودیان، سهراب پاکزاد، امین حبیبی، عارف محمدی، سعید مدرس، رامین صدیقی و نیکان هم سایر هنرمندانی بودند که با انتشار طرح های گرافیکی و تصاویر مختلف این حادثه را محکوم و با خانواده شهدا و مجروحان ابراز همدردی کردند.

تهران,حادثه تروریستی تهران,ترور مجلس تهران,ترور حرم امام خمینی,واکنش هنرمندان به حادثه تروریستی تهران
آمار بازدید : 559
تعداد نظرات (0)
ارسال نظر
لطفا صبر کنید...
 

پر بازدید ترین آهنگ ها

View More ▶

ارتباط با ما

کاراکتر باقی مانده : 500